160 syf.
·8/10
Yekta Kopan'ın en iyi kitaplarından birisi arasına girdi. Bir tanesi dışında tüm hikayeleri beğendim. Kısaca hikayelere göz atalım.

1-Aşk Mutfağından Yalnızlık Tarifleri : Havaalanında sevdiği fakat ayrıldığı kişiyle karşılaşan bir adamın öyküsü. Yazarlık çabasında işin mutfağına iniyor! Gerçekler, bazen hiç gerçek olmuyor.
2- Düş Eş : Babasıyla olan problemlerini, bir hastalık sürecinde, ameliyat öncesinde tavla oynayarak çözmeye çalışan adamın öyküsü. Gerçekler, bazen cidden acı oluyor.
3- Rakı, Su ve Buz : Çalıştığı ajanstan kovulan adamın yazarlık süreci. Tabii yanında rakı, su ve buz eşliğinde. Gerçekler bazen hayalkırıklığı ile dolu oluyor.
4- Maskeli Süvari : Amcasıyla olan bağını, onu kaybettikten sonra hatırlayan bir çocuğun öyküsü. Gerçekler bazen göründüğü gibi olmuyor.
5- Oyun Evi : İş arkadaşına aşık olan ve rakibiyle uğraşan bir adamın öyküsü. Gerçekler bazen kabul etmelerle dolu oluyor.
6- Elma Ağacındaki Cadı : Hayatındaki dostlarıyla bir sofrada yıllar sonra tekrar buluşan adamın hikayesi. Gerçekler, bazen yıllar sonra buluşabilmeyi göze alıyor.
7- Çıkış Noktası : Bir deprem sırasında, göçük altında kalan adamın öyküsü. Gerçekler, bazen derinlerde gizleniyor.
8- Mevsim Normalleri : Gazetecilik yapan arkadaşının yaptığı kaza sonrası, yaptığı haberi incelemeye çalışan adamın öyküsü. Gerçekler, bazen ortaya çıkarılamıyor.
9- Köprüden Görünüş : Arkadaşına özür mektubu yazan adamın öyküsü. Gerçekler, bazen yazıya dökülmeyi hak ediyor.
10- Yayınlanmamış Bir Söyleşi : Uykusunda yazdığı öyküler nedeniyle röportaj veren adamın hikayesi. Gerçek, bazen uykulu gözlerle gelebiliyor.