288 syf.
·1 günde·6/10
Öncelikle kitap Wattpad'ten çıktığının izlerini belli ediyordu ki bu sorunun artık aşılması gerektiğini düşünüyorum. Bazı yerlerin absürt olduğunu da belirtmek istiyorum ama kitap basit bir yazım diliyle yazılmış olduğu için kendisini de okutuyor. Karakterlerin bir anda kaynaşması, aşık olması veya birbirlerine öfke dolu olması haricinde kitabın kurgusunu sevdim. Biraz aşk, biraz polisiye içerdiği için bir sonraki sayfayı merak ederek çevirdim amma gelgelelim karakterlerin dengesizliğine; ilk olarak Duygu güçlü bir karakter olmaya çalışmasına rağmen yine de zayıftı, Ateş ise soğuk adam olacağım diye kendisini hep kastı. Sanırım sevdiğim tek karakter Marika oldu, o da sıcakkanlılığı için yani.

Şimdi konusunu anlatmak gerekirse Duygu yaşadığı büyük ihanetin ardından Büyükada'ya taşınmaya karar verir ve yarım bıraktığı kitabı tamamlayarak hedeflerini gerçekleştirmek için uğraşır. Fakat bu adada büyük bir gizem olan Oğuz Karahanlı'nın kim olduğu da içten içe ona merak verir. Kendisini Oğuz Karahanlı'nın yardımcısı olarak tanıtan Ateş ise Duygu'yu yakmaya başlar. Bundan sonrasında ise bilinmeyen birisi Duygu'yla uğraşmaya karar verir. Biraz macera bolca da aşk var. Çerezlik, okuyamama durumunu geçirecek bir kitap.

Ayrıca kitabın kapağını hiç beğenmediğimi belirtmeliyim, zira benim aklımdaki karakterlerin uzaktan yakından alakası olmayan figüranların olması çok rahatsız edici. Keşke bu kapak yerine daha sade bir kapak tasarlanmış olsaydı. Ama çok kaliteli basıldığını söylemeliyim, sayfa kalınlığı, kapağın sert yapısı hatta şömizin sağlamlığı iyi bir çalışmanın eseri olduğunu belli ediyor.