334 syf.
·4/10
<Hata>
<büyük bir hata>

Seriler kendini bozmak zorunda mı? Seri kitapları içimde sıkıntıyla, sevdiğim sahneleri sıfırlayacağından korkarak okumak zorunda mıyım? Genç Elitler ve Gül Cemiyeti'ni hatırlayamıyorum bu kitabın saçmalığı yüzünden. Çok mutsuzum.

Çok kötüydü yani böyle berbatlığından bahsetmek bile istemiyorum. Gül Cemiyeti'ni okuyup bırakmalıymışım. Şu an Wildcard geldiğinde okur muyum, şüpheli... Warcross güzeldi ve Wildcard o güzelliği mahvedebilir. Korkuyorum.

Gül Cemiyeti'ni okuyup bırakmalıymışım dedim, sebebi Gece Yıldızı'nın umduğum gibi çıkmaması değil. Gerçekten hiçbir şey ummuyordum. Sadece sonunda herkesin ölmesini bekliyordum. Ölmeliydiler. Bu nasıl bir saçmalık.

Ya, kitaptaki hiçbir karakteri sevmedim, sevemedim, sevmiyorum, sevmeyeceğim. Özellikle Raffaele, Teren ve olmasa da olacak olan Afsuni. Kafayı yemek üzereyim. O kadar sayfayı şu saçma karakterin gerçek adını öğrenebilmek için okudum... olanlara bak. Öğrenemedim, boşu boşuna okudum resmen.

Bu kitabı okumasaymışım, hiçbir şey kaybetmezmişim. Adelina, kraliçe olduğunu gördüm keşke orada bıraksaydım.

Şimdi, şöyle bir şey var; kitabı okuyorum, hiçbir şey olmuyor. Şaşırtıcı bir şekilde saçmalıktı. Kendimi ağlamamak için zor tutuyorum. Hayal kırıklığı çok kötü hissettiriyor.

Hiçbir karakteri sevmediğimi söylerken ciddiydim. Birazcık sevebildiğim tek karakter Adelina'ydı, onu da sevmiyorum artık. Afsuni denen karakterden boyutunu hesaplayamayacağım bir şekilde nefret ediyorum. Sevmiyorum. Teren desen onun bu kitapta işi ne onu da pek anlamış değilim. Madem son kitaba kadar geldin, neden öyle çekip gittin. Sonun berbattı Teren.

Raffaele'den bahsetmek bile istemiyorum, Afsuni adını duyunca kendimi çekip vurasım nasıl geliyorsa Raffaele hakkındaki kısımları okuyunca kendimi boğasım geliyordu.

Çok kötü depresyon nedeni bu kitap, hemen kafamı dağıtmam lazım ve artık yazmayı kesmem lazım. Sinirle yazdığım için yukarıda yazdıklarım üstünden zaman geçtikten sonra fazla ağır görünebilir ama gerçek duygularım şu an bunlar.

Violetta ve diğer sevmediklerim... Sergio vardı, ona karşı zerre kadar duygum yok. Olmalı mıydı?

5 üzerinden 2 verdim, 0 vermeliydim ama ölmesini istediklerimden iki kişi öldü. Kişi başı yarım puandan 1 puan öldükleri için verdim. Diğer 1 puan ise kitabın adı ve sondaki olayın bağlantısı hoşuma gittiği içindi.

Allahım, inşallah bir daha böyle zalim bir inceleme yazmak zorunda kalmam.

Berbattı.
İlk iki kitapta ne oldu?
Bu kitaptan önce iki tane kitap mı vardı?
Enzo kim?
Unuttum, kimseye de tavsiye etmem. Hiçbir arkadaşıma al oku demem herhalde. Kardeşime okutturacaktım, Adelina tam ona göre bir karakterdi ama vazgeçtim. Daha güzel kitaplar var.