56 syf.
·Beğendi·10/10
Hiçbir işe yaramadığıma yemin ederim.. Potterhead olmama rağmen hiçbir filmine gidememiştim ve çok üzülmüştüm.. Fantastik Canavarlar Nedir Nerelerde Bulunurlar'ın filmi çıktığında heyecanlandım fakat Allah'ın işi işte maaşım yatmamıştı.. Çok sevmediğim bir kankama gidip "Bir hayalimi gerçekleştirmek ister misin?!" diye sordum.. kabul etti ve beni sinemaya götürmesini istemiştim.. Tabi ki götürdü ve üstüne Kahve Dünyası'ndan tatlı ve kahve ısmarladı.. (Teşekkürler balım!)
Başlarda, bunun bir ansiklopedi olduğunu ve Hogwarts'da okutulduğunu düşünüyordum. (yanılmamışım) Filmi izleyince roman olduğunu düşündüm.. Bilgilerim çelişti baya ve nihayet kitabı PDF olarak buldum ve okudum.. Kitap bildiğim gibiymiş.. Film sadece bir kurgu, kitapla alakalı değil..
Kitaba gelince oldukça güldüm sebebi ise Ron ve Harry'nin üzerine tuttuğu komik notlar ve çiziktirmelerdi.. Kitap bize kadim büyü dünyasında yer alan büyülü yaratıkları tanıtan hoş bir ansiklopedi.. Pofyumak istememe neden oldu.. Muhtemelen bulsaydım hemen edinirdim.. Cansarar'dan korktum baya en sevmediğim türler arasında görünmez veyahut gölgevari varlıklar vardır.. Bana karabasanları hatırlatmıştı.. Kitap okunmalı mı diye sorarsanız her cadı ve büyücünün okumasını isterim ve keşke büyülerin de alfabetik sıraya göre listesinden oluşan bir kitap da yazılsaydı (internette var ama kitap halinde yok)
Muziplik tamamlandı!