264 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Paulo Coelho zaten takipte olduğum yazarlardan. Yeni bir kitabı çıkınca hemen temin ederim. Bu kez kitap arkadaşım SEMRA AKÇAY DÜZENLİ Semra Düzenli tarafından hediye edildi ve hemen okumaya başladım tabi.
Adından da anlaşılacağı gibi Hippiler var kitapta. Sizler hippileri nasıl tanıyorsunuz bilmiyorum ama kitapta olan bilgiler bildiklerinizin tam aksi bilgiler olabilir. (En azından benim için öyle oldu) Paulo'nun (Romanın baş karakteri) yolu bir şekilde Hippilerle kesişir ve onlarla birlikte uzun bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuk hem gerçekten bedensel bir yolculuk olur, hem de bir içsel yolculuk olur. Paulo'nun sufiliğe duyduğu merak, semazenleri tanıma merakı onu bu yolculukta İstanbul'a kadar getirir ve yolu burada hippilerden ayrılır.
Karla ve Paulo'nun karşılaşmaları. Karla'nın aşkı tanıması ve romandaki diğer karakterlerin hikayelerini bilmek ve tanımak isterseniz kitabı mutlaka alın derim ben.
Kitabın renk seçeneklerine değineyim; mavi, turuncu, beyaz ve pembe kitap olarak piyasa sürülmüş ben pembesini okudum. Renk tercihi size kalmış tabi...
Paulo Coelho kitabın sonunda tüm karakterlerin gerçek kişiler olduğundan bahsetmiş, Paulo karakteri de kendisi ise şayet , acaba Paulo'nun Sufilik yolculuğu ile ilgili yeni bir kitap yazar mı? merakla bekliyorum. Zira anladığımız kadarı ile bu yolda da uzun bir eğitimden geçmiş ama eğitim aldığı hocası (İsmi olmayan adam) nın dediği gibi Sufi kalmayı başaramamıştır.
Neyse alın ve keyifle okuyun, kitap okumanız bol olsun dostlar.