400 syf.
·5 günde·8/10
Okuma etkinliği (#30096680) sayesinde okuduğum bir başka kitap daha. Stephen King'den okuduğum ilk kitap olan Kemik Torbası, üzerimde ne yazık ki pek olumlu izler bırakmamıştı. Bu nedenle kitapta sıkılacağımı sandım ama hiç de öyle olmadı. Tepki, okurken çok keyif aldığım ve hiç sıkılmadığım bir kitap oldu benim için.

Andy ve Vicky, paraya ihtiyaçları olduğu için iki yüz dolar karşılığında, bir örgütün ileri sürdüğü ilacın denemesine katılırlar ve bu deneyde birbirlerine âşık olurlar.
Üzerlerinde denenen bu ilaç onların üzerinde olağanüstü özellikler bırakır. İlerleyen zamanlarda evlenirler ve Charlie adında bir kızları olur. Annesi ve babası, Charlie'nin sadece bakarak bir cismin yanmasını sağlayabildiğini fark ettiğinde yaşamları boyunca devam edecek bir korkuya kapılırlar. Çünkü ilacı öne süren örgüt, Charlie'nin peşine takılmıştır bile...

Macera dolu ve keyifli olan, gerilim ve korku dolu değil ama ilgi çekici bir kitaptı fikrimce. Sayfaların nasıl akıp gittiğini anlayamadım. Mutlaka tavsiye ederim:)
Keyifli okumalar :)