Giriş Yap
"Kaçak Gelin filmini bilir misin? Julia Roberts ve Richard Gere'in? "Yok, sanırım izlemedim." "Julia yumurtayı nasıl sevdiğini bilmez. Aşka dair yaşadığı bütün sorun buradan kaynaklanır. Sevgilileri yumurtayı nasıl seviyorsa, o da onlar uyum sağlar. Bir ilişkide sürekli yağda kızarmış yumurta yerken, diğerinde haşlanmış yer mesela. Çünkü kim olduğunu bilmiyordur. Birlikte olduğu adamın hayatını yaşıyordur. BUnu ben de bilmiyorum galiba." Derin arkasına yaslandı. Şarabından bir yudum aldı. "Sen yumurtayı nasıl seversin Vildan?" "Ben yumurta sevmem."
Nöbet Çiçeği, Candan SelmanSayfa 44 - V.Kadeh
·
Tereyağında pişmiş, cıvık hiçbir yeri kalmamış olandan :) en gıcığıma giden de aman sarısı top gibi dursun efenim kaysı kıvamı haşlansın felan kıllığında istekler :) Ha bir de salatasını on numara yaparım yiyen parmaklarını da yer :))
Sistem beğendirmiyor:) Zaten sevmem herhalde yeseydim karnabaharlı omleti de:)
Ben de yumurtayı nasıl sevdiğimi bilmediğimi fark ettim, daha önce de hiç düşünmemiştim. Şimdi hangi tatlıyı, hangi içeceği vs. daha çok seviyorum diye düşünüyorum. Sanırım bundan sonra biri ne istersin diye sorduğunda 'fark etmez' değil de emin olmasam da yine de o an aklıma ne gelirse onu söyleyeceğim. Ne söylersem söyleyeyim bana ait olacak sonuçta.
Bazen daha iyi oluyor kötü de olsa bir fikre sahip olmak