Sen Ben ve Çocuklarımız
Nevzat Tarhan

Ne diyor Tarhan Bey :
Iyi bir ebeveyn iyi bir çocuk diyor kısacası, bunun içinde 144 sayfalık bir kitap yorumlamış ebeveynler için değil bir tek.

Kimler için ?
Anne ve baba
Akrabalara
Yetişkinlere
Dede ve ninelere
Öğretmenlere
Eğitimcilere
Pisikolog, piskiyatristlere ve de pedagoglara
Ablalara, abilere...

Derken diyeceksiniz ki öğretmenlerin ne alakası var veya piskologların piskiyatristlerin ne alakası var.

Bence bilgilerini pekiştirebilmeleri (hayata ve yaşam tarzları farklı bakış açıları olan biz bireyler, insanlar...) için bir çok gerekli bilgiler sunmuş. Eğer ki kendi bilgilerini bu kitaptaki bilgilerle karşaştırıp yorumlarlarsa bir çok yolu da kolaylıkla aşabilirler diye düşünuyorum. Bu konu da biraz da başka görüşe sahip ve değerlerimizden ödün vermemeye çalışan bizler, bazı durumları kendi içimiz de savaşırken, aslında var olan gerçekleri kaçırıyoruz!

Anne babaların değil anne ve baba olacak bireyleri de atlayarak, daha ileriye daha evlenmemiş bireylerin de bu kitabı okuyup, hem kendinde/ kendimizde olan eksiklerimizi, rahatsızlıklarımızı, problemlerimizi ; görebilme, düzeltebilme, yön verebilme gibi vs.. yardımcı olabilir, gelecekte de geliştireceğimiz, yetiştireceğimiz çocuklarında şimdiden bilincinde olabilir diye düşünüyorum.

Hasta olan bir bireyin sağlıklı bir çocuk yetiştirmesi ne kadar normal olabilir ki?

Bu kitabın tamamen geleceğe dair "kişisel gelişim" ve hatta var olan bor bireyin de kendini gelistirme ve iyileştirme konusunda yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

9 puan vermemin sebebi ise şu şekilde açıklamalıyım. Daha doğrusu madem bu kadar mükemmel bir kitap 10 puan varken neden 9 puan verildi sorusu aklında kalanlara da bilgi vereyim.

Sen ben ile baslayan bu kitabın bir eksiği şudur bana göre; Hamilelik döneminde hamile bir kadının ve eşinin bir birine karşı davranışlarını irdelemesi konusunda hiç bir beyanda bulunmamış. Bu konuda hamile olan bir kadın:
Neden moral bozukluğu bulunuyor?
Ne yapmalı?
Erkek nasil davranmalı?
Nasıl karşılamalı?
Nazı nasıl algılamalı veyahut nasıl destek olmalı?
Nasıl bir uslub ve duruş sergilemeli gibi...
İki tarafı da bilgilendirmesi bu kitaba enfes bir tat katardı diye düşünuyorum

Kitap akıcı ve guzeldi, benim çok hoşuma gitti. Okumanızı mutlak tavsiye ederim.
İyi okumalar ve de güzel gelecek temenni ederim...