364 syf.
Adam, kitabının Kadın versiyonu.

Ülkemizdeki saygın ve bunun zitti olan kadınlar üzerine yazarın değerlendirmelerini barındıran bir kitap. Adam kitabını begendigim gibi bu kitabı da oldukça beğendim.

Ülkemizde kadınlara yapılan zulumler, esitsizlikler her zaman olmus, oluyor özellikle son 10 senede bu alenen ve çokça olmaya başladı. Daha fenasi sözde hocalar tarafından kadınların nasıl giyinmesinden tutun nasıl yürümesi nasıl gulmesine varan kadar kadının her seyine karışan fetvalar söylenmeye daha doğrusu açıkça dillendirilmeye başlandı. Hatta Çocuklarınızı erkeklerle aynı sınıfta koymayın aman diyen sözde bir hoca bile var. Bu kafa aslında günümüzün sorunu değil de buna girmeyecegim. Kitapta değinilen bence saygı duyulamayacsk bir kadın olan ve zamanından aile danışmanı yapılan kadın, cok eslilige kaeşi olmadığını, dayagin boşanma sebebi olmadigini ve kocasına arkadaşını tavsiye ettiğini söylemiş. Bir aile danışmanının yani konferanslar veren bir yetkilinin verdiği demeç bu. Ayrıca başta Bülent Arınç olmak üzere yakın geçmişin siyasetcilerinin kadınlar hakkında yaklaşımı neticesinde tureyen ve yüksek sesle şekillenen ülkede kadınlar giderek ikinci plana itiliyor, eve hapis edilmeye çalışıliyor. Beni ençok şaşırtan ve korkutan ise bu sacmaliklara bazı kadınların destek vermesidir. Kitapta diğer bir kadın yabancı ismini hatırlamıyorum şimdi, Avrupayi geziyor bir sürü ülkeden geçiyor ve hiçbir şey başına gelmiyor ama türkiyeye geliyor ve tecavüze uğrayıp öldürülüyor. Başka bir tecavüz olayında tecavuzcuye kravat taktı diye indirim yapıyor bir başkasına kadinini öldürdüğü bıçağı ölüme sebep olacak kadar uzun değil diye indirime gidiliyor bir başkasında kadın mini etek giydi diye indirme gidiliyor. Ayıptir ayıp ! Lafa gelince yüzde 99 u Müslüman ülkede bunlar oluyor bin kat ayıptır ! Küçük ççocuklara yapılan tecavüzler, tacizler ve bunları yapan bir çok hoca hacı.

Yazarın çok güzel bir sözü var, ' Ben bir ülkenin, şehrin medeni olduğunu kadınlar gece ikide serbestçe korkmadan dolasabiliyorlar mi, oradan anlarim' diyor. Altına imzami atıyorum bu söze.