Rezalet
İlk kez bir kitabı okurken sinir krizleri geçirdim, ilgi görenler de gördüğüm için siparişime eklemiştim, yazarı araştırmadan kitap içeriğine bakmadan. Nasıl bir kafa yapısı, nasıl bir dünya görüşü, lanet ettim. Kız çocuklarının okumamasını, onların sadece anne ve erkeklere iyi bir köle olmasını destekleyen bunu birde öven, eğitim ve kültür sahibi, toplum içerisinde varlığını gösteren hatta bir iş sahibi kadınların toplumu daha doğrusu ataerkil toplum düzenini bozduğu erkekleri mutsuz ettiği görüşünü savunan kelimenin tam anlamıyla iğrenc bir düşünce silsilesinin bulunduğu kitap. Kız çocuklarımız okusun! Kadınlar toplumda bir birey olsun ve iş sahibi olsunlar! Erkeklere köle değil! Okumayın, okutturmayın hatta Fahrenheit kitabındaki distopya da kitaplar kötü bulunur ve yakılır sanırım o distopyada ki kitaplar bu kitaptı !
kamera
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
52
Beğeni
2
Paylaşım
sirala
Sırala
kamera
kamera
Sen önce iki kelimeyi bir araya getirmeyi öğrende sonra sema marasliya laf değiştir..gerekirse anne babana köle de olacaksın başka birşeyde .sen önce anne baba hakkı nedir ,ne zorluklarla seni buyutmusler onu bil sonra kitap yak bebe..
v3_begen_bos
6 Beğeni
Yanıtla
ucnokta_yatay-1
kamera
kitabın oynattığı sinir uçlarına bakılırsa işe yaramış.
v3_begen_bos
3 Beğeni
Yanıtla
ucnokta_yatay-1
4 yanıtı gör
kamera
ben lgbt bireyiyim, feministim problemin varsa benle çöz
v3_begen_bos
2 Beğeni
kamera
Emine Doğan cinayetinden sonra kadın cinayetlerinin mağdurlarını suçlu, katilleri mağdur gösteren paylaşımlar yapan bir kadından ne beklenebilir ki?. Şiddet mağduru kadının kocasını şikayet etmesinden rahatsız olur, istismarcıların hapse girmesinden rahatsız olur ama gerçek suçlulardan asla rahatsız olmaz. Feminist demelerinden rahatsız olup kadın düşmanı olmuş. Tebrik edelim kendisini.
v3_begen_bos
12 Beğeni
Yanıtla
ucnokta_yatay-1
3 yanıtı gör
kamera
Sema Maraşlı'dan nefret ediyorum. Sanırım ölse üzülmem
v3_begen_bos
7 Beğeni
kamera
Ben de biraz önce okumaya başladım, dedim bir gariplik var kitapta. Yorumlara bakayım dedim ki haklıymışım. Param israf olmuş
v3_begen_bos
2 Beğeni
Yanıtla
ucnokta_yatay-1
2 yanıtı gör
kamera
Çok okumak gayet marifet ama gerici zihniyetle yazılmış kitapları okumak marifet değil. Doğru yazmak da önemli bu arada. Diğer okurların da görüşlerini paylaşma özgürlüğü var, sizin de insanların görüşlerini düşüncelerini bilmeden yorum yapma saygısızlığınız ön yargı ve bağnazlık
v3_begen_bos
2 Beğeni
kamera
Kadının erkeğin üçüncü, dördüncü eşi olarak evlere kapatılmasını, dolayısıyla da kadının köleliğini, Kur-an ve dini kitaplar dışında kitap okumayı günah olarak gören yazarlar ile siyasetçilerin alıcısı, oy vericisi çoğunlukla kadınlar maalesef. Şule Yüksel Şenler, Sema Maraşlı vs, alıcısı olan bir şeyi pazarlıyor yani.
v3_begen_bos
Yanıtla
ucnokta_yatay-1
;