Öncelikle herkese merhaba.

Bir Douglas aşığı olaraktan böyle bir etkinliğe katılmayı çok istemiştim ama gelin görün ki kimse oluşturmadı ve iş başa düştü. :)

Pek kişi olmasakta okur arkadaşlarımla gerçekleştirme kararı aldık. Şimdiden -daha çok- katılanlara ve katılmayan herkese teşekkür ederim.

Yabana atılmayı hak edecek en son yazarlardan biri olan Douglas Adams'ın okuru kurgunun tam içinde hissettirebilen, paragraflarını tekrar tekrar yutarcasına okutabilen, yazdığı olayı okuyucunun gözünün önünde gerçekleştiriyormuş gibi düşündüren süper betimlemeleri, dahiyane fikirleri, serpiştirilmiş felsefik göndermeleri, mega mizahı ve daha bir sürü şeyi ile dopdolu eserlerini daha fazla kitleler tarafından tanınması, sevilmesi için oluşturulmuş bir etkinlik bu doğrusu.

Lafı uzatmadan başka bir okurun tanımladığı gibi ,bilim kurgu severleri büyüleyen, mizah severleri hayran bırakan, her ikisini sevenleri ise delirten o eserlere geçelim.


1- Otostopçunun Galaksi Rehberi

2- Evrenin Sonundaki Restoran

3- Hayat, Evren ve Her Şey

4-Elveda ve Bütün O Balıklar İçin Teşekkürler

5- Çoğunlukla Zararsız

6-Kutsal Dedektiflik Bürosu

7-Kuşkucu Somon

8-Ruhun Uzun Karanlık Çay Saati

9-Doctor Who: Ölüm Şehri

10-Yıldız Gemisi Titanic

11-Müstesna Sözlük


Etkinliğe başlama tarihini Adam Douglas ve onunla bütünleşmiş -Hayat, Evren ve Her Şeyin nihai cevabı- 42 sayısına ithafen, 04.02.2019 olarak düşündüm ama okuyacağınız eseri elde etmek için yeterli bir süre değilse bu uzatabiliriz sıkıntı olmaz :)))KATILAN OKURLAR LİSTESi

-Thomas Magnus
-Hatice Koçak
-Can
-Sema Koçak Akdoğan
-p.e.y.®
-olric
-Ömer Faruk
-Ali Tarhan
-Senanur Koçak
-6x9=42.
-Kaan Güzelyurt
-Irish
-sekira
-™ Parende
-Cogito
-


Çok heyecanlıyım inşallah amacımıza ulaşırız, herkese teşekkürler 😊

#39095609