128 syf.
·2/10
Canım ülkemiz yine ve yeniden, (affoluna, ağır ithamlarım olacak ) deli saçması bir kitabı göklere çıkarmış. Elimdeki kitap 56. Baskı!

Peki ben nasıl okudum bu kitabı?
Ablamın bu ay aldığı kitapların arasındaydı kendisi. Kapağı itibariyle olsun, ismi itibarıyla olsun gayet dikkat çekiciydi. Benimde elim buna gitti tabiki.(Şeytana uyduk ) 1kdaki incelemelerden birkaçını okuduğumda da okunabilecek(!) bir kitaba benziyordu. Neyse başladım kitaba sonra ama eğer bir cümleyle anlatacak olursam; içeriğinden çok kitabın ismine özenilmiş gibiydi. Cümleler vasat, cümleler laubali, cümleler saçma, cümleler edepsiz...

Aklıma gelmişken şunu da söyleyim, incelemenin bir tanesinde yazarın kendi kitabı için "edebi bir değeri yok, sadece samimi ve sıcak " dediğini öğrendim. . Tabi kitabı okuyunca bu bana komik geldi, kahkaha atmaya başladım. Samimiyet bu kadar basitlikle mi oluyor? Samimiyet bu cümle mi gerçekten:
" bakmak bizim için hayattı. Bizim için teneffüsteki beslenme çantasından halliceydi" :D

Aynı incelemede "çocukluğu sorunlu ve duygusal geçenler bu kitabı okusun" demişti okur. Ablacım şu hikaye mi etkiledi seni:
Kaktüsüm vardı kuru ve sarı ama onu sulamaktan vazgeçmedim. Her gün ama hergün suladım. Sonra yeşermeye başladı bazı yerleri. Mutluluğumu tarif edemem. Onu sevmek için dokunduğumda dikenleri elime battı. O günden sonra ona bakmadım korktum. "Hayatın kuralıydı bu sevmek bazen insanın canını yakıyordu." :)))) :D hahaha
... yani çocukluğu sorunlu geçenler buna hüzünleniyor mu gülmek yerine bu kitabı okuyunca. Allah aşkına arkadaşlar :/ neden gerçekci konuşmuyoruz?


Devam edeyim isterseniz..
İçeriğinde bahsedecek pek birşey yok açıkcası. Ama yazarı tanıtmadan da geçmek istemiyorum.

Neyin nesi bu Özgür bacaksız? .
1k ahalisinin her gün yüzlerce kez yaptığı alıntıları paylaşarak ün kazanmış kendileri. Kitap yazmaya karar vermiş sonra. Haydi arkadaşlar hepimiz yazıyoruz.. Bizim alıntılarımız güzel değil mi yoksa? :( Bu projeye dileyen katılabilir :)
Neyse Alıntı ama daha çok felsefik alıntı paylaşarak nam salmış bir genç adam. Pek adama benzemiyor yazdıkları ama.. neyse tutacağım ağzımı.. Hatta "Türkiye'ye felsefeyi sevdiren genç" diyerek anılıyormuş. Gülesim geliyor yine.. :) :D, tamam, tamam.. Kendisine yapılan bir Rapörtajda özgün olduğu için bu denli ses getirdiğini söylemiş.. Bence ismini dile getirirken yanlışlıkla" r" yerine "n" diyivermiş. :) İsmi rağbet görmüş, yazdıkları beş para etmeyen birisi zira..

Sözümü fazla uzatmayacağım ama ricam odur ki, çocuklarınıza, arkadaşlarınıza, hatta kimi görüyorsanız okutmayın bunu. Geri dönüşüme atmanız dahilinde bir işe yarayabilir kendisi.. Küfür olsun,hadsizlik olsun her bişey var içeriğinde. Sarhoş bir adam konuşuyor gibi sanki yazılarda.. Ayık yazmadığına kanaat getiremiyorum..

2 puan verdim. Biri diğer yazarlarımızın alıntısı için, diğeri de kapağı içindir.. Velhasıl bu hanım böyle anlattı da bize abartıyor mu acaba demeyiniz diye üç beş resim de ekliyorum Çok özür dileyerek...

https://i.hizliresim.com/dv75Dp.jpg

https://i.hizliresim.com/jgQ5aD.jpg

https://i.hizliresim.com/nQJ7d5.jpg

https://i.hizliresim.com/RrOYAZ.jpg

https://i.hizliresim.com/0RGq6R.jpg

https://i.hizliresim.com/GmyYMV.jpg

Hayra Emanet olunuz...