Bugünün geleceğini, sayfalarının biteceğini, gün gelince kitaplığımın 3.rafında yerini alacağını ilk sayfanın açtığım an biliyordum.Hayatıma gireli tam olarak 2 yıl 5 ay olmuş.Seni alakalı alakasız gittiğim her yere sürüklediğim koskoca iki yıl beş ay...

Dile kolay kalbe zor o günlerimde ve her günümde yanımda olan biricik yol arkadaşım seni seçtiğim gün ağustosun vedalaştığı Eylül'ün selam çaktığı sıcak günlerdi, çabuk bitip gitmesini istediğim günler.. İlk olarak Maksim Gorki'yle tanıştırmışım seni, ilk yazdığım cümle ve yanına aldığım küçük notu görünce yine bir gülme aldı beni "Bal çoğu kez acı olurdu ama her bilgi yine de baldı!" Acı bal yeme konusunda Dünya markası olduğumu düşünüp rakip tanımaz ruhumu kelimlerle ifade ederek bu cümlenin yanına not almışım.Ah ah kıymet bilmeyen insanlar,insan,tamam ya ben.Kıymet bilmeyen benim..Bugün Şubat'ın ilk günü ve şaşırtıcı şekilde Güneş tıpkı bir yaz günü gibi parıldıyor gökyüzünde tıpkı seni ilk aldı.... Neyse ilk gün son gün uyum edebiyatı yapardım şimdi ama eğer hava yağmurlu olsaydı da 'hava bile gidişine ağlıyor..' edebiyatı yapabilirdim şovmenlik yapmayalım düzgünce veda edelim..

Sana günlük desem değilsin,kitap defteri desem genel tanım için doğru ama tam tanım için uygun değilsin.Sevdiğim bir şarkı,şiir, kısacık bir söz, öğrendiğim yeni bir kelime,inanış,kişiydin bazen.Tanımını asla 'tam olarak' yapamam ama şunu söyleyebilirim ki: özelsin.Biliyorum ne ilksin ne de son ama en zor günlerimi birlikte aştık sensiz ve yeni edineceğim sen ile nasıl olacak,anlaşabilecek miyiz hiç bilemiyorum.Okuduğum her kitabın daimi yaveriydin.Ahım şahım hiç bir özelliğinin olmaması, herhangi bir tanıtım ürünü olmanın yanında sert kapağı,lastiği,kalem koyma yeri,kaliteli kağıdın ile aradığım kriterleri bir arada bulunduran biçilmiş kaftandın.

Bu vedayı burada paylaşmamın sebebi sen aslında gerçek bir 1k uygulamasıydın.İçerde sadece benim olduğum yazıp okuyup geri dönüp kendi kendimi eleştirdiğim özel bir 1k. Bu siteyi belki en çok sana benzediği için seviyorumdur ya da seni farkında olmadan siteye benzer bir formata sokan benimdir(?) bu 'tavuk mu yumurtadan yumurta mı tavuktan' sorusuna dönen sorunun cevabını pas geçerek devam ediyorum.Aktif paylaşımlı bir kullanıcı olmasam da bu sitedeki her paylaşımı,kendime kattığım bir sürü farklı bakış açısını okumayı seviyorum. Ayrıca geçen burada tanıştığım birisine senden bahsetmiş "Yazıyorum" demiştim.Yazmaya devam etmem konusunda desteklemiş motive etmişti.Bu yazıyı okur mu bilmem ama ona tekrar teşekkür ederim.Hala yazıyorum ve yazacağım.Hızlı geçip giden zamana inat yazacağım.İyiki yazmaya başladım iyi ki seni bu görev için seçtim,elveda.

https://i.hizliresim.com/qdvJDV.jpg
https://i.hizliresim.com/v6PJGD.jpg