85 syf.
'Senin o devasa sevdan,benim küçücük yüreğime nasıl sığıyorsa; dünyanın bütün güzelliği gözlerine nasıl sığıyorsa,dört sene de bir güne sığar elbet' eserin çekirdeği işte bu alıntı! Tuğçe ile Yavuz'un üniversite yıllarındaki gül goncası misali özlerinde biriktirdikleri,duru,alışılmışın dışında,masumane şehbal açan sevdalarının bir güne sığdırılışının hikayesine tanık oluyoruz bu eserle.

Eser boyunca hüzün kalbimin yakasını hiç bırakmadı diyebilirim.Yazar vermek istediği hissi okurlarına başarıyla aktarmış.Neden bilmiyorum eser boyunca yüreğimde yutkunamadığım bir his peydah oldu.Kalbimin iliklerini sıktıkça sıktı.Tabiki buna benim esere kattığım çokça manaların etkisi de büyük!

Yazarın kalbinin en özel kapılarını karakterler üzerinden okurlarına açarak,hislerini aktarışı sırasında kurmuş olduğu cümleler hayranlık uyandırıcıydı.Eser yazardan, hatıralarindan izler taşıyor olsa gerek.Yazarımızın Samsunlu olması hasebiyle,memleketine olan hayranlığı satır aralarından göz kırpıyor bizlere.Eserde Çiftlik ,Mecidiye,Gençlik Parkı,Konak Sineması vs. gibi bahsi geçen beldelere yolumuz düşünce ayrı bir heyecan duydum neden acaba :))) Yavuz ve Tuğçe ile birlikte hatıralarını incitmeden adımladım ben de, kalplerinin buluştuğu sokakları.


Bir gün, neler sığmaz ki bir güne?

Bir gün, ertelenmiş hayallerimin gerçekleşemeyen matemi gibiydi.

Bir gün, "Seven, sevdiğine; sevdiğini söylesin." hadis-i serifinde geçtiği gibi ihmallerimin,ötelenmisliklerimin yüzüme vurulan ağır darbesi gibiydi.

Bir gün, bekleyislerimin yorgunluktan takati kalmayan vuslatının sevinç bastonu gibiydi.

Bir gün, bugünlerin yarınlara bırakılmaması gerektiğinin tatlı bir ikazı gibiydi .

Bir gün,sevdiklerinin,dostluklarının, yitirdiklerinin ebediyette çiçek açacak hoş bir tesellisiydi.

Bir gün , can yakıcı hasretlerin közünün yüreğimi kül ettiği demdi.

Bir gün, sevdanı kalbine gömdüğün,kalbin'le gömdüğün,gömüldügün yarım bırakılmış bir can'dı, canındı.


Dedim ya çokça anlam bıraktı bu eser bana.

Neler sığmaz ki Bir gün'e ?

'Bir gün gitsen bile hatıran yeter' diye bir parça vardı ya işte o hatıralarla nefes alıyorsun,kalbinin takviminin sayfalarını o hatıralarla çevirerek şairin dediği gibi 'yasiyorsun sessizce...'
Suskunlukla...
Defalarca...

Bir gün o saf ,masumane sevgiyi,hiç bitmesinciligi bağrında sımsıkı tutan ömre bedel gündü işte!

Keyifli Okumalar ...