200 syf.
·9/10
"Kesinlikle biliyorum ki düşündüğüm, söylediğim, yaptığım her şey bana döner."
"Mutluluk asla başkalarından aldığınız bir şey değildir. Hissettiğiniz mutluluk, verebildiğiniz sevgiyle doğru orantılıdır."
Bazen kitap okursunuz, onda yazan cümleler sizi tam hedeften vurur ve "Ne kadar da doğru demiş!" diye düşünürsünüz. Artık Biliyorum kitabı benim için öyle bir kitap oldu. Okudum, düşündüm, satırların altını çizdim. Beş altı saatlik bir yolculuk esnasında otobüsle değil de kitabın içinde yolculuk etmiş gibi oldum.
Kişisel gelişim kitaplarını okumayı artık midem kaldırmıyor. Ancak bu kitap o gruba giriyor mu bilmiyorum ama giriyorsa bile çok farklı. Güzel tespitler, doğru işaretler barındırıyor. Kelimeler satırlardan sadırlara geçiyor.
"İşler iyi gitmediğinde nasıl olduğunuzu merak eden insanların olduğunu bilmek- işte sevgi bu." Özellikte bu günlerde bu cümle öyle anlamlı ki benim için. İşler iyi gitmiyor. Ama merak edenleri görmek iyi geliyor.
"Sizi tatmin etmeyen işler için bu kadar çaba sarf ederseniz ne olur? Ruhunuzu emer. Yaşam gücünü alır." Rota çizen bu kitap barındırdığı bu cümleler için de değerli.
Gerçekten başucu yapılası bir çalışma. En azından bir iki kez okunması gereken bir kitap. Kitabın etkili olması yazarın samimiyetiyle alakalı. Yazar kendi ifadesine göre "imbiğinden" geçirdiği kelimelerle, düşüncelerle bu çalışmayı hazırlamış. Yaptığı programlar, özel hayatındaki deneyimlerinin yaptığı katkı ortaya güzel bir çalışma çıkarmış.
'Herkes okumalı' diyeceğim kitaplardan biri.