320 syf.
·10/10
ARC sağolsun, kitap çıkmadan 3 ay önce kitabı okumuş oldum. Şu anki durumuma ilaç gibi geldi... o kadar güzeldi ki...

Başka Dilde Aşk okuyamamış, gıcık alan bir insan olarak bu kitabı bu kadar sevmem biraz garip. Ama sevdim işte, Helal Hoang böyle kalite akan kore dizilerini aratmayan sahneler yazmaya devam ederse sevmeye de devam edeceğim sanırım.

Kitabın sonunda Esme karakterinin aslında üçüncü kişi olduğunu ve Khai'nin asıl sevdiği kişiyi başka biri olarak yazdığını söylemiş yazar. Daha sonra neden karakterim yüksek bir seviyeyi sahip olmalı ki demiş, annesini, kendi ailesindeki kadınları ele alarak. Kendi ailesinin Vietnam'dan Amerika'ya gidişini ele alarak bu kitabı yazmış.

The Kiss Quotient'in Michael'ı Khai'nin kuzeni. Khai otizmli. 10 yıl önce yaşanan bir olaydan sonra kendini kapatmış. Bir kalbinin olduğuna inanmıyor. Kendini işine vermiş bir vergi uzmanı... -vergi uzmanı oluyor sanırım, başka bişeyse düzeltin.-
Programından çıkmayı hiç sevmiyor ve bir aile kurmak, birileriyle yakın ilişki içine girmek o programa asla dahil değil.

Annesinin gidip Vietnam'dan evlenmesi için getirdiği Esme ile bütün yaz boyunca vakit geçirmek zorunda. Eğer birbirlerine karşı bir hisleri olmazsa zaten Esme geri Vietnam'a dönecek.

Esme, 23 yaşında ve annesine, büyükannesine, kızına bakabilmek için bir işte çalışıyor. Liseyi hamile kaldığı için bitirememiş ve çocuğun babasının kızını elinden almasından korkuyor. Bu yüzden eline geçen fırsatı geri tepmek istemiyor ve belki kızına güzel bir hayat verebilir umuduyla Amerika'ya gidiyor. Hayatında bir kere bile görmediği babasını da bulabilmeyi umut ediyor tabi.

Bundan sonrası zaten benim kalp krizi geçirdiğim yerler... Khai'nin tepkileri bazen gözlerimi yaşartıyor bazen de sayfaları yumruklamak istememe neden oluyordu. Esme'nin evin içinde dolaşmaları, Khai'nin çıldırışları... hepsi çok iyiydi. O düşünceleri okumak, ne düşündüklerini bilmek belki de hikayeyi bu kadar güzel yapıyor. Yazılan bakış açısı çok güzel. Su gibi okutuyor kendini. Bundan sahnelerin ve hikayenin de payı var ama neyse.

Bu yıl bu kadar beğendiğim bi A Place Without You var. Sanırım roman olarak bi' ona tam puan verdim. İkincisi de bu. Üçüncü kitabı da aşırı merak ediyorum. Bu kitapta Michael ve Stella'nın düğünü oldu, umarım 3. kitapta Khai ve Esme'nin ki olur lkdj