264 syf.
·5 günde·Beğendi·Puan vermedi
Öncelikle metastaz nedir? Metastaz, kanserin kaynağını aldığı organdan daha uzak bir yere yayılmış olma durumudur. Ülkenin kanseri nedir, ülkenin her noktasına nasıl yayılmıştır bu irdelenmiş.

"Ben cemaate gittim ama sadece sohbetlerine gittim."

"Ben böyle olduklarını bilmiyordum."

"Gerçek yüzlerini görememişim."

Ulan hepiniz oradaydınız be. Bu ülkenin evlatlarının hakkı yenirken, sınav soruları birilerine peşkeş çekilirken, bir cahil din adamı uğruna ülke yağmalanırken hepiniz oradaydınız. İşte bu kitapta anlatılan senin hikayen. Çünkü o gün cemaate gittiğin için değil, bugün o cemaat güç kaybettiği için pişmansın. Nereden biliyorum? Çünkü o cemaatin yerine başka cemaatler ülkeye çörekleniyor ve sen yine sessizsin. Kanıtı da aha bu kitapta.

FETÖ ile mücadele ediliyor mu yoksa şirketlere kayyım atanıp sonra bazı gruplara bu şirketler peşkeş mi çekiliyor? Yani sermaye bu sayede el mi değiştiriyor? Önce suçlanıp sonra hapisten kurtarılmak uğruna insanlardan para alınıp düzenin aynen tahsisi mi sağlanıyor? Hukuk gerçekten var mı? Varsa rüşvet yiyen hukukçular kim? Bu kitap önüne gelene Fetöcü diyenlerin aslında geçmişteki birlikteliklerinden ötürü, kendi iplikleri de pazara çıkmasın diye Fetöcüler ile pek de mücadele etmediğini gösteriyor.

İşçiler ufacık zam istese diğer şirketlerle rekabet edemeyiz, karımız azalır diye karşı çıkacak para babalarının, yeri gelince bazı menfaatleri uğruna nasıl da hükümete yakın vakıflara milyonlarca lira yardım yaptığını görün. Laik olduğu anayasada yazan Türkiye Cumhuriyeti'nin nasıl da şeyhler, müritler yuvasına döndüğünü görün. "O suçlanan FETÖ'cü değil; bizim tarikatımızdan." diyen sözde kanaat önderlerinin sözüyle hapis cezası almaktan kurtulanları da Cumhur İttifakı'na destek verdiği için okullar açmasının önündeki engellerin kaldırıldığı Menzilcileri de anlatıyor.

Bankada hesabı olanlar açığa alınırken Diyanet'ten Yargıtay'a, siyasilerden şirket CEOlarına kadar darbecilerle bağlantısı olanlar hakkında işlem yapılmıyor. Hatta bazı suçluların davasında gazeteci-polis-hukuk üçgeni mücadeleyi sulandırıyor, işte tüm bunlar belgelerle yazılmış.

3-5 şirket hatır gönül ilişkisi ile adeta oligarşi kurmuş, devleti de bu pislikleri örtmesi için paravan olarak kullanmış, pisliği kazıdıkça altından pislik çıkan, liyakatin sonsuzluğa uğurlandığı bir Türkiye. Hepinize afiyet olsun. Kandırıldık dememek için bugünden gerçekleri görmek lazım. Bunu da taraflı medya göstermeyeceğine göre cesur kalemler gösterecek. Sırf bu nedenle okuyun.