164 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
>>>>>>>>>>>>>>DİKKAT SPOİLER İÇERİR<<<<<<<<<<<<<<

Bazı aşklar yarım kalmalı...

Ya Maria gibi aşkını bekleyenlerdeniz ya da Raif gibi aşkı arayanlardanız.

*MARİA*
Hani şu erkek gibi kızlardan memnun olmayanlar var ya
birazda Maria' lık var bende. Hani şu sert mizaçlı kızlarımız her erkeği aynı bilip karşı cinsle arasına mesafeler koyan kızlar. Aşka küsüp erkeklerin sevebileceğine inanmıyoruz. Tam da böyle bir karakter Maria. Halbuki ne kadar da geç öğrenmişti Raif' in onu deli gibi değil de aklı başında sevdiğini...

*RAİF*
Ah şu Raif bana çok yakınımdan birini hatırlatıyor dışardan umursamaz görünen içinde fırtınalar kopan Raif!
Ne vardı ki bu kadar içten sevdin, o sevgiye hasret kalanları hiç mi düşünmedin. Maria gitti arkasından sen payımaza kursağımızda kalan yarım bir aşk hikayesi düştü.

"bilirsiniz, yaşanacak hiç birşey yarım kalmaz. aradaki saymadığın zamanda sabırla bilirsin birgün geleceğini, birşekilde tekrar buluşulacak ve yarımlar tamlanacaktır. yok zaten ona şüphem, hiç bir aşk yarım kalmaz.
Kalmasına kalmaz da, bu işlerin sonunda mutlu da olunmaz işte. Burnunu sürte sürte aslında yarım kalan aşk diye birşeyin olmadığını öğrenirsin.
"AŞK" varsa eğer gerçekten zaten yaşanır, yarım kısmı sadece bir yanılsamadır; ya da acı acı kendine söylediğin bir yalandır"
Raif' i tanıdıkça kendinizi sorgulayacaksınız. Maria'nın sağlam karakterine hayran kalacaksınız.
Artık neredeyse imkansız olan AŞK. Raif' in de dediği gibidir.
.......
Benim beklediğim aşk başka! O bütün mantıkların dışında, tarifi imkansız ve mahiyeti bilinmeyen bir şey. Sevmek ve hoşlanmak başka; istemek bütün ruhuyla, bütün vücuduyla, her şeyiyle istemek başka...
Aşk bence bu, istemektir. Mukavemet edilmez bir istemek!.
Maria'ya mı üzülmeli yoksa Raif' in derdine mi ortak olmalı. Bir sevda yarım kalmışsa bir başta, biz onu hatırlarız her yaşta...
Sonlara yaklaşırken ben derim ki tek başınıza okuyun yüreğinize dokunacak sıcacık bir hikaye ağlamamak elde değil. Gözünüzden en az iki damla yaş düşecek biri Maria diğeri Raif için.

YARIM KALIR BAZI HİKAYELER
ÇÜNKÜ ÜZERİNİ AHİRET TAMAMLAR

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.
*SEVGİ* ile kalın.
Kürk Mantolu Madonna Sabahattin Ali