304 syf.
·6 günde·Beğendi·Puan vermedi
Kitap erken yaşta evlenen Simone ve Matt'in, altı aylık kızları Helena'nın kaçırılmasıyla başlıyor. Kısacık giriş bölümünden sonra 18 yıllık bir zaman sıçraması yaşanıyor ve bir gün Simone, kaçırılan Helena olduğunu iddia eden bir genç kızla karşılaşıyor. Simone, bu olayın sonrasında kendisini polisiye bir macera içinde buluyor.
Klasik bir polisiye-macera kitabı olduğunu söyleyebilirim. Okuma sıkıntısı yaşanan dönemler ya da iki ağır kitap arasındaki geçiş için ideal. Oldukça akıcı, edebi sanatlardan yoksun, fazlasıyla olay üzerine kurulu bir ağı var. Çabucak ve sıkılmadan okuyup bitiriyorsunuz. Tabi kitabı beğenip beğenmeyeceğiniz, okuduğunuz kitaplardan ne beklediğinize bağlı. Size bir şeyler katan, edebi açıdan güçlü bir kitap okumak istiyorsanız, bu kitabın size göre olmadığını söyleyebilirim.
Kitabın en güzel kısmının son 70 sayfa olduğunu söyleyebilirim. Finalde güzel bir sürpriz hazırlanmış, ancak benim gibi dikkatli okurlar finale gelmeden bu sürprizin ne olduğunu tahmin edebilir. Son 50 sayfaya girdiğimde finalde beni neyin beklediğini çok net anlamıştım o yüzden pek şaşırmadım.
Velhasılı kelam, akıcı ve sürükleyici bir kitap okumak istiyorsanız, ve çok bir beklentiniz yoksa bu kitap size göre olabilir. Ancak edebi beklentinizi çok düşük tutun derim.
Sevgiler.