499 syf.
·Beğendi·10/10
Aşk ve tutku ile sarmalanmış, duygu dolu bir FMArsal başucu kitabı daha… Aşkı yazan adamdan yüreğinize kadar hissedeceğiniz aşk dolu bir roman daha… Bir sayfasında hüzünlenip gözleriniz dolarken, birkaç sayfa sonra size kahkaha attıracak bir FMArsal klasiği daha…

Turgut Ataman siyah saçlı, gri gözlü, karizmatik, sıklıkla gülümseyen, inatçı, kafasına koyduğunu yapan, yakışıklı olduğu kadar da zorba otuzlu yaşlarında başarılı bir iş adamı.

Vildan siyah saçlı, siyah gözlü, öpülesi dudaklara sahip, öfkeli, çekici, güzel ve masum olduğu kadar inatçı ve hırçın bir hukuk fakültesi öğrencisi… Bu arada kapaktaki kız benim hayalimdeki Vildan.. İlk gördüğümde işte Vildan bu demiştim.

Hikayemiz Vildan’ın annesi ve babasının zorlamasıyla Turgut ile buluşmayı kabul etmesiyle başlıyor. Onu evlilikten vazgeçirmek için bir oyun hazırlıyor ama evdeki hesap çarşıya uymuyor. Bu bölüm benim kitapta en sevdiğim bölümlerden biri, çok eğlendim okurken. Aslında kızımız daha bu buluşmada Turgut’un çekimine kapılıyor ama bunu kabul etmiyor bir türlü.

Turgut’un babası ölümcül hasta, hatta son günleri. Tek isteği ise biricik oğlunun evlenip çoluk çocuğa karışması. Böyle bir zorunluluk karşısında Turgut’un aklına gelen tek kadın ise Vildan… Üç sene önce heyecanla toplantı odasına dalması sayesinde 10 saniye içinde görüp, aşık olduğu Vildan… Üç sene boyunca uzaktan da olsa takip ettiği, okulu olduğu için aşkını ve ona olan tutkusunu söyleyemediği Vildan… Ve üç sene boyunca sevmekten vazgeçmediği Vildan… Kızımız bu teklife şiddetle karşı çıkıyor, Turgut’a çektirmediği çile, yapmadığı cadılık kalmıyor…Konuyla ilgili daha fazla yazmak istemem, okuyup o zevki kendiniz tatmalısınız bence…

Turgut Ataman Çeliker diğer FMArsal erkeklerinin aksine sevdiğini söyleyebilen, aşkını itiraf edebilen, ilgisini ve tutkusunu karşısındaki kadına hissettirebilen bir erkek… Hatta tüm bunları gözündeki bir ışıkla bile yapabiliyor. Ama Vildan inatlaşmada, öfkede, hırçınlıkta ve sert sözler söylemekte o kadar ileri gidiyor ki Turgut’un gözündeki o ışığı bile söndürüyor. Sonra da ver elini pişmanlıklar, keşkeler ve yaptı diye kızdığın hareketleri yapsın diye beklemeler…

Bir gün kitap olarak ellerimin arasına alma hayaliyle, yıllar içerisinde e-kitap halini defalarca hatta diyalogları ezbere bilecek kadar okuduğum bir kitap Ismarlama Bebek. Ama bu hali bambaşka. Yazarımız resmen kitabı yeniden yazmış. Konu ve kurgu genel hatlarıyla aynı ama geri kalan her şey değişmiş. Zaten etkileyici olan diyaloglar ve anlatım daha da vurucu hale getirilmiş. Zaten okudum diye düşünüyorsanız bence bu halini de okumalısınız, daha çok beğeneceğinizden eminim.

Uzun lafın kısası ben çok beğendim... Aşk romanlarını seviyorsanız, herkesin birbirini sevdiği (yaşlı çiftlerin bile), karakterleri bizden, mekanları bizden, sıcacık, yozlaşmamış bir aşk hikayesi okumak istiyorsanız bu kitap tam size göre, okuyun pişman olmazsınız.