40 syf.
·2 günde·7/10
İlber Hoca kafasından terapist kafasına kadar türlü türlü kafa bir dünyanın ay sonuna geldim. Başta Zafer Algöz olmak üzere Şebnem İşigüzel, Selçuk Şirin, Cem Devran, Enis Batur, Candaş Tolga Işık, Nihat Sırdar gibi değerli insanların kafalarını okumak keyif verdi. Özellikle hafta sonlarınızı Zafer Algöz' ün saatleriyle ve Nihat Sırdar' ın kuzinelerle yaydığı portakal kokularıyla geçirirseniz keyfinizin üstüne tanımam.
İstanbul' da yaşayanlar için de bu dergi piyango bileti. Her türlü sanatsal etkinlikten haberdar oluyorsunuz. Zafer Algöz' ün tanımıyla 'ülke' gibi büyük bir şehrin etinden sütünden faydalanmak gerek. Tabi şehirden uzak kaldığımızdan etkinlikleri okudukça orada olasımız geliyor, af buyurun.
Dergide Albert Camus' tan da bahsetmesek olmaz. Maria Casares ile yaşadığı aşk güzel anlatılmıştı ki sayfa tasarımını da beğendim. Keşke o güzelim sayfanın arasındaki etiketler de kaliteli olsaydı. Bazı nazar boncukları var ama olsun :)
Son olarak, dergiyi okumasanız dahi Nilay Örnek sayesinde tanımış olduğum Ferhat Aydın' ın Tedx konuşmasını izlemenizi tavsiye ederim.
Link: https://youtu.be/P3sSwQ6iw9I

Saygılarımla...