352 syf.
·Puan vermedi
Hayırlı akşamlar hatta hayırlı geceler kitabını yorumunu hazırlayıp yanlışlıkla silince tekrar yazmam biraz zaman aldı. Ama çok guzel bir kitapla geldım
@nihllck.kitap ve ESRA AKGÜN moderatörlüğünde #aydabirarkadya @aydabirarkadya kitabı okuyoruz bu ay
@arkadya_kitap tan tercihim Maya Memmedova dan #elvedahaziran
SARAH JİO ELVEDA HAZİRAN
June, kendini işine adamış, kariyerinde zirveye oturmuş bankacıdır otuzlu yaşların ortasında bir kadındır. Kız kardeşi ve annesiyle arasında yıllardır süren bir gerginlik olduğundan çocukluğunun geçtiği Seattle'dan kopup, New York'un en gösterişli yerinde süper lüks bir dairede yaşamaktadır. Kariyeri, işi, bol parası ve New York'ta hayatın çok hızlı akması sayesinde yalnızlığını düşünecek vakti olmayan June'un, kendince mutlu bir hayatı vardır.
Bir gün uzun zamandır görüşmediği Seattle'daki ailesinden teyzesi Ruby'nin vefat ettiği ve çalıştığı Mavi Kuş Kitabevi'ni kendine miras olarak bıraktığı haberini alıyor. Gidip kitabevini satıp geri New York'a dönerim düşüncesiyle Seattle'a gidiyor ama işler hiç de düşündüğü gibi olmuyor. Teyzesinden kalma gizli mektuplar ve gizem de devreye girince sürükleyici bir romana dönüşüyor.
Aile konusunu güzel bir şekilde ele almış. Ayrıca altı çizilesi cümleler bol. Sarah Jio, en sevdiğim yazarlardan biri ve bu kitabına da bayıldım.

Geçmişte ve bugün yaşanan hayatların birbiriyle bağlantısı, yaşanan sırların adım adım keşfedilmesidir. Merakla okudum. Mutlaka okuyun. Keyifli okumalar dilerim