181 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Akıcı bir dille yazılmış roman sayfa sayısı da az olunca birkaç saatte okudum. Yazarın anlatımını ve kurguyu sevdim. İçinde aşkın ,cinayetin ve entrikaların olduğu güzel bir romandı. Arada birazcık kopukluklar oldu geçişler de ama rahatsız edici değildi.
Kitapta, 1978 _ 1980 yılları arasında geçen bir hikaye anlatılıyor. Hikayeyi başkahramanımız gerçek adı Ayşe olan ama İstanbul'da yeni hayatında Buse ismini kullanan kızımızın ağzından okuyoruz.
Ayşe, bey kızı kendisi okumuş ve el üstünde tutulmuş ama Ayşe'nin bir hayali var şarkıcı olmak istiyor. Tabi ki ailesi bunu onaylamıyor. Sonra siyasi güce sahip Talat Bey ile tanışıyor ve onunla evlenmek gibi bir hata yapıyor. Sonra kocasının gerçek yüzünü görüyor ve bir gece kayın biraderinin arabasına gizlice binip Ankara'dan İstanbul'a kaçıyor ve sahne hayatı yanı sıra aşkı da buluyor.
Ama işler birazcık karışıyor. Neyse daha fazla spoi vermeyeceğim.
Şunu söylemek istiyorum Ayşe ne kadar Anadolu kültüründe o yıllarda yetiştirilmiş olsa da içi kıpır kıpır olan asi bir kızdı. Ve hayallerinin peşinden gitti. Aşkı bulsa da hala evliydi.
Peki aşık olduğu adam gerçekte kimdi?
Talat Ayşe'yi bulabilecek mi?
Bu soruları okuyup öğrenin arkadaşlar.
Güzel bir roman okudum yazarımızın kalemine sağlık.
Keyifli okumalar diliyorum
Kitapla kalın arkadaşlar