132 syf.
·4 günde·Puan vermedi
| Düşünceler-I LSD Günlükleri-Yalnızlık- ~ Musa Karaçor
.
Yalnızlığı dolu dolu yaşatan bir kitap LSD günlükleri. Yalnızlık o kadar yoğun ve o kadar etkili ki yalnızlık hayatında bir bedene bürünüp karşısına çıksaydı daha az etiklerdi karakterimize. İliklere kadar hissedilen ve hissettirilen bir yalnızlık. Karakterimiz de yalnızlıkla baş edemeyen ve Lsd bağımlısı. Lsd ne ondan bahsedeyim çok kısa bir şekilde. LSD çok güçlü ve ruh halini değiştiren bir kimyasal madde olup, liserjik asitten üretilmektedir. LSD bağımlılık yapan bir uyuşturucu olarak kabul edilmese de, bir kez kullanılsa bile kullanıcı üzerinde kalıcı etki yapar.
Karakterimiz de o bitmek bilmez sonsuz karanlık bir tünel gibi olan, belirsizlik içinde boğulduğu yalnızlıkla baş edebilmek için Lsd’ye sığınıyor.
Cümleler, anlatım, hisler o kadar yoğundu ki günlük hayatta kendimizi yalnız hissettiğimiz anlar gözümün önüne geldi ve gerçek yalnızlık hakkında hiçbir fikrim olmadığını anladım. Yoğun bir psikolojik savaş, var oluş ve yok oluş sorgusu, her şeye karşı şüphe çok dolu dolu aktarılmıştı. Betimlemeler, tasvirler aşırı hoşuma gitti. Okurken içimde güçlü duygular oluşturan onlarca cümle vardı. Somut ve soyut arasında sıkışan ve ‘kimyasal tatil’ ile bundan uzaklaşmaya çalışan adamın hikayesi çok etkileyiciydi. Kitap yoğun bir iç hesaplaşma, kendini ve evreni sorgulatan bir eser ve kesinlikle yoğun bir dünya. Çok farklı ama çok özel bir dünyaydı ve birçok satırı etkilenerek okudum. Konu yoğun olmasına rağmen oldukça akıcıydı ve böyle bir dünyaya konuk olduğum için mutluyum. Kesinlikle şans vermelisiniz