Gönderi

133 syf.
10/10 puan verdi
·
4 saatte okudu
SHAKESPEARE OKUMA REHBERİ
YouTube kitap kanalımda
William Shakespeare
William Shakespeare
'in hayatı, mutlaka okunması gereken kitapları ve kronolojik okuma sırası hakkında bilgi edinebilirsiniz: ytbe.one/rGxh2RVjmNU Romeo ve Juliet, Othello, Hamlet, Macbeth ve Kral Lear gibi oyunların yazarı olan Shakespeare’in esas adı Şeyh Pir miydi ve gizli bir Müslüman mıydı? Hamlet'teki "To
Romeo ve Juliet
Romeo ve JulietWilliam Shakespeare · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 202461,7bin okunma
··
4 artı 1'leme
·
43,3bin görüntüleme
SiSiFoS kayasını taşıyan ProMetHuS okurunun profil resmi
Öne Çıkan Yorum
Ne zaman inceleme yazarsanız kopyalarım çünkü silinir şikayetten size gönderirim
Oğuz Aktürk okurunun profil resmi
2 günlük bekleyiş sonucunda hasetlenen insanların şikayeti sonucu kaldırılan ve sadece doğruları söylediğim Shakespeare okuma rehberim geri döndü. Şöyle düşünün, mesela bir video hazırlıyorsunuz ve o video en çok izleneceği ilk 2 gün içerisinde görünmüyor. O yüzden bu incelemenin daha çok kişiye ulaşabilmesi açısından ana sayfalarınızı meşgul edeceğim, çünkü böyle gerekiyor. Ayrıca birilerine faydası dokunsun diye hazırlanmış emek boşuna gitmiş oluyor. Bu yüzden bu sitede kendimi tam anlamıyla özgür hissedemiyorum, yazacaklarımı tam olarak değil sürekli eksiltmelerle birlikte yaptığımı hissediyorum. En nefret ettiğim şey kendimden ödün vermek zorunda bırakılmak.
Ronin Himura okurunun profil resmi
Böylesi nitelikli eserler okuyarak ve bunu sırf insanlara ulaştırmak için, inceleme ve video çekimi gibi uğraş verici işler yaparak, en önemlisi de kendi zamanından ödün veren birinin emeğini boşa çıkartmaya çalışmak hak çalmaktır.
Oğuz Aktürk okurunun profil resmi
Verdiğiniz değer için çok teşekkürler. Hak çalmayla bir dertlerinin olduğunu maalesef sanmıyorum, umarım aynı şeyler kendilerinin de başına gelir. Kitap okuyorum deyip de hasetlenen insan da zaten o kitapları boşuna okumuş demektir, nerelerine gidiyor kitaplar belli değil.
1000okur okurunun profil resmi
Ellerinize sağlık, emeğinize sağlık 🙏🏻🌼
Oğuz Aktürk okurunun profil resmi
Teşekkür ederim. 🤓
Zeynep Hilâl okurunun profil resmi
Son Shakespeare kitabını bitirdiğinde içimden "mission completed" demek gelmedi değil doğrusu. Azmini tebrik ederim. Shakespeare konusunda kocaman bir boşluk vardı. Yani biri "yav ben Shakespeare okuyayım" dese, doğru düzgün bir okuma rehberi bulamıyordu. (Kendimden biliyorum:)) Oğuz Aktürk sayesinde artık devir değişti! :) Harika bir iş çıkardın. Tebrik ederim!
Oğuz Aktürk okurunun profil resmi
Çok teşekkürler Zeynep, kesinlikle öyle bir duygu oluştu. :D Açıkçası ben çoğu yazar için internette hala doğru dürüst okuma rehberi bulamıyorum. Benim bu çabam da zaten bu rehberleri bulamayan arkadaşlar için bir ilk yardım olması isteğinden dolayıdır. Böylece derli toplu bir şekilde eksiği kapatmak için mücadele veriyorum. Umarım faydalı olabilirim, yorumun için teşekkür ederim. Keyifli okumalar...
Fëanor okurunun profil resmi
4/4'lük bir rehber olmuş. Kaleminize sağlık. Gerçekten de takipçileriniz için uğraşıyorsunuz, sağ olun. Ben de tam tüm Shakespeare kitaplarını okuyacaktım tam üzerine geldi. Zaten Shakespeare: Bir Yaşam'ı sizden görüp, almıştım. Gerek öneriler, gerekse kronolojik okumalar olsun, muhteşem. Not: "Töv be or not töv be"yi kim bulmuşsa çok orijinal ve yaratıcı olmuş, helal olsun. :D
Oğuz Aktürk okurunun profil resmi
Teşekkür ederim, öyle bulmanıza sevindim. Shakespeare: Bir Yaşam kitabı çok çok detaylı bir biyografi kitabı, hatta bu kadar detayı bilmeme gerek var mıydı dediğim kısımlar bile olmuştu. :d Tövbe or not tövbe eskiden sözlüklerde gezinen bir espriydi ama ilk kim buldu bilmiyorum tabii:)
8 sonraki yanıtı göster
Elif okurunun profil resmi
Emeğinize sağlık. Çok güzel bir inceleme olmuş.
Oğuz Aktürk okurunun profil resmi
Teşekkür ederim öyle bulmanıza sevindim. 🤓
Yasemin okurunun profil resmi
Muazzam bir emek. Bence bu okuma rehberlerini ileride bir kitapta toplayıp genel bir edebiyat rehberi hazırlayabilirsiniz. Türkiye'de böyle çalışmalar malesef çok az. Tabi bu ülkede kıymeti ne kadar bilinir orası soru işareti. Emeğinize sağlık.
Oğuz Aktürk okurunun profil resmi
Dedikleriniz ve verdiğiniz değer için çok teşekkürler. Yazarları bilinçli okumak için elimden geleni yapıyorum, deneyimlerimi de insanlara aktarmaya devam edeceğim. Zamanımız kıymetli, eksik olmayın
Barış Altınbıçak okurunun profil resmi
Külliyatı yarılamış birisi olarak emeğinize hayran kaldım. Eline sağlık hocam, sıkı takipçinim.
18 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.