• 272 syf.
  Eduardo Galeano'nun yaşamından kesitler, Latin Amerika'dan ve özellikle Uruguay'dan kesitler var.. özlemin acısı var, bağlarından koparılmanın acısı, yeniden kavuşmanın buruk mutluluğu var.. Düzensizliğin düzenine eleştiri, yaratılmaya çalışılan kalıplarla dalga geçme var.
  Çok zekisin be adam iyi ki gelmişsin bu dünyaya.. İyi ki buluşmuş satırların benimle..
  Huzurla uyu..

  İnsan neden yazı yazar, benliğinin bölük pörçük parçalarını birleştirmek için değilse?... Ama Colombia kıyılarının balıkçıları etik ve ahlak konularında doktora yapmış olsalar gerek ki doğruyu söyleyen dili betimlemek için 'sentipensante', yani, hissederek düşünme, deyimini yaratmışlar. #(Gönülle Beynin evliliğine övgü)
  Çelişki, tarihin akciğeriyse bana öyle geliyor ki paradoks da tarihin bizimle dalga geçmek için tuttuğu aynadır. .... 'Sen sinirli görünüyorsun,' der histeri hastası. Aşık, 'Senden nefret ediyorum,' der, Ekonomi bakanı, 'Devalüasyon olmayacak,' der, devalüasyon arifesinde..... #(Paradokslar)
  #Düzen, #Geleceğin Gelenekleri, # Terör Kültürü, #Televizyon, #Sanatın Saygınlığı, #Güvensizliğe Övgü, #Duvarlar Konuşuyor,
  #İnsan Sesine Övgü (Kitaptaki favori öykülerim)
  Okuyun efendim pişman olmasınız.. Sevgiler..