Esma
mesaj-gonder
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
TAKİP ET
Esma
@gullerindiyarinahasret
İnsan, bir damla kan ve sayısız endişe .
egitim
islami ilimler
harita
Ankara
v3_profil_bos
14 okur puanı
gecmis
22 Nis 2017 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
90 syf.
·
Puan vermedi
Mustafa kutlunun tarzına alışmam biraz zaman aldı ama alışıncada bırakamıyor insan. Kitapyurdu ile röportaj videosunda kendisi türk insanının hayatını gozlemledigini belki de sosyologdan daha iyi bildiğini söylüyor bu sebepten her okuyan kendisini buluyor çünkü bize bizi anlatıyor. Benim de farkında olduğum bir çok meseleyi Mustafa kutlunun yazıya dökmesi daha da içine aldı. Bazen kendimi bu farkedislerden dolayı anormal zannederdim normal olduğumu ve yalnız olmadığımı bu kitaplarla bilmek beni daha da mutlu etti.Bu böyledir kitabında yazar bizi bizimle yuzlestiriyor Acaba biz hangisiyiz Süleyman mi yorganci amca mi .Refet bey mi yoksa zinnure mi ? Elalem ne der kaygısıyla dugunlerimizi abartıyor faize giriyor ve çıkamıyoruz girdikçe insan batıyor bataklığa ayağını bir kere koydun mu dibe çöker insan.Peki bu lunaparktan çıkmak mümkün mü ? İçerisinde olan insanlar buradan çıkış olmadığını söyleyip daha da içeri almaya çalışıyor peki ya ancak arayanların bulabileceği bir çıkış varsa ? Sahi o çıkışı aradık mi ? Yoksa çıkış yok diyenlere tamam deyip orada oyalanip durduk mu ?
kamera
Bu Böyledir
yildiz
8.0/10 · 5,5bin okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
104 syf.
·
Puan vermedi
Kitabı okumadan önce olumsuz degerlendirmeleri görünce biraz geri durup bırakmıştım ama devam edince hemen bittiğini gördüm akıcı bir dili var. Hikaye basit bir olay gibi gözüksede aslında bir çok hakikati barındırıyor . Kitaplardan kendime pay çıkarmayı ve kendimi sorgulamayı severim . Süheyla modern hayatın akışında ilerlerken aslında içinde olan fakat hiç farkedemedigi o yoksulluğu bir ezan sesiyle farkediyor. Peki biz bu akışta ilerlerken içimizde olan o yoksulluğu ne ile gidermeye çalışıyoruz bu dönemde kendi kendimize bile kalamiyoruz kalsakta kendimizden kaçıp kendimizi oyalayip duruyoruz .İçimizdeki yoksulluğu farketmemek için hep bir şeylerin peşinden koşuyoruz.Bir durup düşünsek belki de bize yoksulluğu farkettirecek o ses ya da birisinin sözü çok yakınımızdadir. Ancak farkında olanlar kalbiyle görenler ,kalbiyle duyanlar bunu farkedebilir.
kamera
Yoksulluk İçimizde
yildiz
8.2/10 · 7,7bin okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
148 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Kitabı 2.defa okuyusum . Ve bu okuyuş çok derin bir okuyus oldu. Sitarenin psikolojisini anlamaya çalıştım ondaki o umutsuzlugu hep bir arayışları ama bulamayislari aradığını haz temelli bulmaya çalışını günümüz insanını göz önüne getirerek okudum .Sitare gibi nice insanlar vardır . Haz peşinde koşarken kendini yaşayamayan sitareler... Kendi olamayan sitareler... Onları düşündükçe derdim arttı...Ve gül yetiştiren adam kendisi olmuş kendisini kaybetmemiş ama toplumun kendisini kaybettiğini görünce kendisinden geçmiş bir adam... Kendimi onun yerine koydum ve ben de seslendim onun gibi Ey Cemaati Müslimin Ey İnsanlar Bu gidiş nereye ? Ölümü ölümüne unutmaya çalışmaniz neden ? Yoksa her şeye sahip olmaya çalıştığınız gibi kendinizede mi sahip olmaya çalışıyorsunuz ? Bu dünyaya gelmeyi biz seçmedigimiz gibi bu dünyadan gideceğimiz günü de biz seçemeyecegiz o halde ölmeden evvel kendinize gelin .Demek istedim bugüne kadar demek isteyipte diyemediklerimi gül yetiştiren adam ile beraber bende seslendim cemaate . . . Neticede beni derinden sarsan ve uyandıran bir kitap oldu .
kamera
Gül Yetiştiren Adam
yildiz
8.1/10 · 12,4bin okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
45 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
;