1000Kitap Logosu
gürkan kılıç
gürkan kılıç
gürkan kılıç
TAKİP ET
gürkan kılıç
@gurkankilic
Uluslararası İlişkiler
Yüksek Lisans
İstanbul
4 okur puanı
09 Tem 2020 tarihinde katıldı.
2
Kitap
1
İnceleme
3
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Hedeflerin, hayatının anlamını belirliyor. Hedeflerini ne kadar yüksek tutarsan hayatının anlamsızlaşma ihtimali ile birlikte korkuların artiyor. Korkularin arttıkça hedeflerinden uzaklaşıyorsun, uzaklaştıkça daha çok korkuyorsun. Bu kısır döngüden çıkmanın tek yolu var: Hayatın kendi anlamını fark etmek.
6
gürkan kılıç
Zamaneler Okulu'yu inceledi.
112 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Zamaneler Okulu
Kitap, konusu ve dili bakımından eğitim sisteminin kusursuz bir taşlaması olmuş. Gündeme yakın yapılan ironik yorumlarla birlikte eğitim sisteminin karakterlerin hayat mücadelesine etkisi ele alınmış. Kitapta geçen olaylar doğal akışında ilerlerken sizleri merakla birlikte “lütfen bitmesin” hissi kaplıyor. Sonuna geldiğinizde ise damağınızda hoş bir tat bırakan bu kitabı kesinlikle öneriyorum.
Zamaneler Okulu
8.2/10
· 7 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Öğrenciysek insan değilmiyiz
Derse geç kalmıştı, özür dileyerek girdi sınıfa. "Gece beşik mi salladin oğlum?" "Hayır, çalıştım hocam, musaadenizle." Her sabah aynı muhabbetten sıkılmıştı artık. Yok beşik mi salladin, yok annen baban işe giderken gec kalıyor mu, yok geç kâğıdı al... Zaten zorunlu olmasa liseye gelmeyecekti. Hem zorla onu burada tutuyorlar hem de zor hayat koşullarında yaşanılan bir ülkede degillermiscesine hesap soruyorlardı.
8