Seval GÜR

Seval GÜR
@gurseval00
Peki ruhun özgürlüğüne inanır mısınız?
Öğrenici
Atatürk Üniversitesi
Yeryüzünde bir yerde
12 okur puanı
Şubat 2024 tarihinde katıldı
128 syf.
·
Puan vermedi
·
24 günde okudu
Hasılı
HasılıErhan Keklik
8.3/10 · 81 okunma
Reklam
Yetersiz bakiyelerimizden...
Hâsılı; Hiçbirimizin bakiyesi hayata karşı yeterli değil ve hepimizin var bir yetersiz bakiyesi... Günden güne yaprak döküşlerimiz bundan... Yalandan gülüşler bundan... Bir günde böyle olmayışımız bundan... İçimizdeki dağın küsüşleri bundan... Her baharda çiçek açamayışımız bundan...

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Necip Fazıl bir şiirine "Seni dağladılar, değil mi kalbim" diyerek başlıyor. Cahit Zarifoğlu ise güzel günlerin çabuk geçeceğini, içimizin hep bir hoşça kal ülkesi olduğunu söylüyor. Nazım Hikmet ise son noktayı koyuyor "Bence artık sen de herkes gibisin..."
Nurullah Genç "Rüveyda" isimli bir şiirinde aşkını anlatırken sürekli " İçinde zamansız mekânsız nefese doğru koşan alaca bir attan" bahsediyor, aşkını böyle anlatıyor. Şiirin son kıtasında ise "At vuruldu içim paramparça Rüveyda" diyor.
Reklam
Hâsılı; İnsan, insanda ziyan oluyor... Mecburen. İnsan, insanda huzur buluyor... Mecburen. İnsan, insanda kayboluyor... Mecburen. Zaman da geçiyor, günler de... Mecburen.
İnsan insana tahammül edemez. İnsan insana muhtaçtır. İnsan insana yüklenir, insan insanla yaşar. Bütün felâketimiz ve tezatlarımız burada. Daima birbirimizle haşır neşiriz ve birbirimize bir türlü tahammül edemeyiz.
Bir insana devamlı aynı iyiliği yap, göreceğin tek şey; muazzam bir nankörlük.
Güzelliğin on para etmez, bu bendeki aşk olmasa.
Bu dünya başlayanın bittiği, güzelin çirkinleştiği, konuşanın sustuğu, yürüyenin durduğu ve yaşayanın öldüğü bir dünya... İşte bu dünyada Aşık Veysel en doğrusunu söylüyor; ..
Bir zamanlar kendimi Bulunmaz Hint kumaşı sanmıştım. Kaç metredir benim yokluğum? Benden daha çok var sanmıştım. Benim yokluğumdan dünyaya Bir elbise çıkar sanmıştım. Dünyanın çıplaklığına bakmaya utanmadan Sonunda ben de alıştım. Ah... Dedim sonra, Ah!
Reklam
Bir yazıda yalan için "Anı kurtarayım derken, yarını kaybetmek" olarak bahsediyordu.
Her nabzı atanı diri mi sandın, Diy:âr diyâr dolaşan ölüler vardır.
Eğer bir kitap okumuyorsanız, gezemiyorsanız, insanlarla konuşamıyorsanız, gülmüyorsanız ne anlamı var ki yaşamanın.
Ölümle tanıştıktan sonra anladım. Sadece bir kimlik belgesi olduğunu yaşamanın.
Her an Farkındayım Az az öldüğümün Bilincindeyim doğan ayın Eriyen karın akan suyun Ve usul usul tükenen zamanın Tekrarlayıp duruyor saat Vakit de mahluktur Vakit de mahluktur