23 Nisan
23 Nisan Tek ayrıcalıklı sınıf çocuklar olmalıdır. 23 Nisan şimdiden kutlu olsun.
İşitme cihazıyla 19 yıldır doktorluk yapıyor
İşitme cihazıyla 19 yıldır doktorluk yapıyor İzmir'in Buca İlçesi'nde görev yapan Aile Hekimi Taner Akman, ilginç hayat hikayesiyle dikkat çekiyor. Ağrı'da görev yaptığı 1992 senesinde tipiye yakalanarak donan ve hayata tekrar döndükten sonra duyma yeteneğini önemli ölçüde kaybeden Dr. Taner Akman, işitme cihazıyla o günden bu yana mesleğini sürdürüyor. Aile hekimliğinin tanıtılması konusunda gösterdiği çabalarla meslektaşlarına yol gösteren Dr. Akman, şu sıralar üçüncü kitabını da piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor.
gözlerin megapikselliği
gözlerin megapikselliği İnsan gözü 526 megapikseldir. Eğer insan gözü kadar kaliteli bir fotoğraf makinesi olsaydı, çekilecek tek bir resmin boyutu 2.5 gb olurdu.
Yerinden Edilen ve Mülksüzleştirilenler / UAÖ
Yerinden Edilen ve Mülksüzleştirilenler / UAÖ Sur sakinlerinin yerinden edilme koşulları, başta yeterli konut hakkı olmak üzere devam eden hak ihlalleri Aralık 2016’da yayımladığımız “Yerinden edilen ve Mülksüzleştirilenler: Sur Sakinlerinin Evlerine Geri Dönme Hakkı” başlıklı raporumuzda belgeleniyor. Sur sakinlerinin evlerine ya da önceden yaşadıkları ilçeye geri dönebilmelerinin gitgide daha da uzaklaşan bir ihtimal olduğu da rapordaki vurgulardan biri.
1000Kitap 1.Bursa Buluşması
1000Kitap 1.Bursa Buluşması 1000Kitap Bursa üyeleri olarak ilk tanışma buluşmamızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz.
Stephen King, küçük oğlu Owen King'le beraber yepyeni ve epik bir korku romanı üzerinde çalıştığını açıkladı.
Stephen King, küçük oğlu Owen King'le beraber yepyeni ve epik bir korku romanı üzerinde çalıştığını açıkladı. Korku edebiyatının yaşayan en büyük ustalarından biri olan Stephen King, geçtiğimiz günlerde Gwendy’s Button Box (Gwendy’nin Düğme Kutusu) adlı yepyeni bir kısa roman üzerinde çalıştığını duyurdu. Bununla da kalmayıp genç oğlu Owen King’le birlikte destansı bir korku romanı yazdıklarını da açıkladı. Sleeping Beauties (Uyuyan Güzeller) adlı bu yeni kitap tüm kadınların bir tür uykuya daldığı ve erkeklerin dünyada tek başlarına kaldığı distopik bir yakın gelecekte geçiyor.
Kürk Mantolu Madonna İran’da Sansürlendi!
Kürk Mantolu Madonna İran’da Sansürlendi! Türk edebiyatının unutulmaz yazarlarından Sabahattin Ali’nin kaleme aldığı Kürk Mantolu Madonna kitabı İran’da sansürlendi. Eserin Farsça çevirisindeki ‘öpme’ fiilleri kitaptan çıkartıldı.