En Önemli 100 Çeviri: Bu yılki soruşturmanın sonuçları açıklandı  !
En Önemli 100 Çeviri: Bu yılki soruşturmanın sonuçları açıklandı ! Edebiyatımızın önde gelen dergilerinden Notos, her yıl farklı bir konuda düzenlediği geleneksel yıllık soruşturmalarının 11.sinin sonuçlarını bugün çıkan Şubat-Mart, 62. sayısında açıkladı. Bu yılki soruşturmanın konusu: En Önemli 100 Çeviri.
İngiltere 'Havva’nın Üç Kızı'nı konuşuyor
İngiltere 'Havva’nın Üç Kızı'nı konuşuyor Elif Şafak’ın son romanı ‘Havva’nın Üç Kızı’ İngiltere’de hem basından hem de okurlardan yoğun ilgi görüyor. İngiliz basınında ‘anlayışlı, zeki, cazibeli’ ifadeleriyle sunulan romanın, tüm dünyada farklılıklara karşı anlayışın azaldığı bir dönemde gündeme gelmesine özellikle dikkat çekiliyor.
Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne çirkin saldırı
Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne çirkin saldırı İstanbul Kadıköy'deki Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ne gelen kimliği belirsiz bir şahıs, elindeki benzin bidonu ile binayı ateşe verdikten sonra kayıplara karıştı. Güvenlik kamerası görüntülerini izleyen polisin çalışması sürüyor.
İlk Türkçe Çocuk Dergisi 150 Yıl Sonra Ortaya Çıktı
İlk Türkçe Çocuk Dergisi 150 Yıl Sonra Ortaya Çıktı Türk Edebiyatının ilk çocuk dergisi olan Mümeyyiz’in 1869 tarihli bir nüshası Trabzon'daki bir köyde ortaya çıktı.
Modern romanın başyapıtlarından: Elias Canetti''den 'Körleşme'
Modern romanın başyapıtlarından: Elias Canetti''den 'Körleşme' Modern romanın başyapıtlarından: 'Körleşme' Elias Canetti, Kafka’nın özellikle Dönüşüm’ündeki dilden etkilenmiş, onun kadar yalın yazmaya çalışmış ama sonuçta ortaya 565 sayfalık dev bir yapıt çıkmış. “Körleşme”, modern romanın başyapıtlarından biri olarak tekrar tekrar okunmayı, hakkında konuşmayı, tartışmayı hak eden bir roman.