Özgür Beden, bir haber ekledi: Dua
21 Haz 22:40
Dua
Dua Duayı kabul eden, dilekleri veren, vermeyi murad edince el açtıran, ancak sevdiği kuluna dua ettiren, sevmediklerinin elini ve dilini bağlayan ve kendisine yönelmekten alıkoyan Allahım!.. Bizi affet!
Yaşar Kemal'in Sanat Anlayışı...!
Yaşar Kemal'in Sanat Anlayışı...! Yaşar Kemal sanat anlayışını 1971’de Abdi İpekçi’ye verdiği röportajda detaylı bir şekilde anlatır... "Halkın mutluluğunun önüne kim geçiyorsa ben sanatımla ve bütün hayatımla onun karşısındayım..."
Özgür Beden, bir röportaj ekledi: Kadir gecesi
21 Haz 11:28
Kadir gecesi
Kadir gecesi Allah'ım… Gecemizi bin aydan hayırlı kıldığın gibi; ömrümüzü de bin ömürden hayırlı kıl. Bizi salihler zümresiyle birlikte haşreyle. Kadir Gecemiz Mübarek Olsun.
Türk Edebiyatının En İyi 100 Romanı Yeniden Belirlendi!
Türk Edebiyatının En İyi 100 Romanı Yeniden Belirlendi! Eleştirmenler, yazarlar, akademisyenler, edebiyat öğretmenleri ve yayıncıların oluşturduğu 100 kişilik jüri ekibiyle Hürriyet Pazar eki ‘Türk Edebiyatının Gelmiş Geçmiş En İyi 100 Romanı’nı yeniden belirledi.
Duygu Asena Roman Ödülü Şebnem İşigüzel'in
Duygu Asena Roman Ödülü Şebnem İşigüzel'in Bu yıl 10. kez verilen Duygu Asena 'Kadının Hâlâ Adı Yok' Roman Ödülü'nün sahibi 'Gözyaşı Konağı Ada 1876' ile Şebnem İşigüzel oldu
Ayrıntı Yayınları'ndan 'intihal' açıklaması
Ayrıntı Yayınları'ndan 'intihal' açıklaması Ayrıntı Yayınları, Frankenstein romanının Hande Yazıcı tarafından yapılan çevirisinin özgün olmadığı gerekçesiyle dağıtımını durdurduğunu açıkladı
1000Kitap 3.Bursa Buluşması
1000Kitap 3.Bursa Buluşması 1000Kitap Bursa üyeleri olarak 3.buluşmamızı gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Her geçen gün kalabalıklaşan ekibimizin Haziran buluşması detayları için okumaya devam edin. ;)
İzmir Kitap Okuma Günü
İzmir Kitap Okuma Günü * * * KİTABINI AL GEL * * * İnadına okuyan bir nesil, sizleri kitaplarınızla beraber okumaya davet ediyoruz.