Aydın Engin - Aziz Nesin’in çocukları
Aydın Engin - Aziz Nesin’in çocukları Hayır, tanıdığım Ali Nesin ve Ahmet Nesin’den, tanımadığım Oya Nesin ve Ateş Nesin’den söz etmiyorum. “Aziz Nesin’in çocukları” dendiğinde benim aklıma Trakya’da, Çatalca’nın yakınında bir dere yatağının kıyısında, daha yaklaşırken cıvıltıları kulağınızda yankılanan “çocuklar” gelir. Bugününü değil, neredeyse ilk gününü bildiğim bir... Bir... Haydi gel uygun kelimeyi bul bakalım gazeteci!..
"Birhan Keskin’le birkaç saat"
"Birhan Keskin’le birkaç saat" Çay içtik, şiir okuduk, Boğaz’a baktık.Yıllar öncesinde yazdığı şiirlerinden birinde “sardunyalara su vermekle unutamadığımız şeymiş aşk” diye okumuştuk ama biz yine de aşkı ve onun hemen ardından gelen yalnızlığı konuştuk. Bazen katılarak güldük. “Öteki”, “yeryüzünün en güzel hali “ hangisi, şiir insanı gelip bulan bir kader mi? Birhan Keskin ne yer, ne giyer ve nasıl biri? Birlikte“harflere dönüştük”. Hacer Yeni, Elle, Eylül 2009
2017’nin En Çok Satan 10 Kitabı!
2017’nin En Çok Satan 10 Kitabı! 2017 yılında yerli ve yabancı en çok satan kitaplar, popüler kitap sitelerinin hazırladığı listelere göre hazırlandı.
Muzaffer İzgü'nün Tedavisi Devam Ediyor
Muzaffer İzgü'nün Tedavisi Devam Ediyor Yazar Muzaffer İzgü, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi görüyor. (Edebiyat Haberleri)
Görmek  Kırmızı Kedi de
Görmek Kırmızı Kedi de Kırmızı Kedi Jose Saramagonun diğer nadide eseri Görmek' i de piyasaya çıkarmaya hazır.