1000Kitap Logosu
480 syf.
Bir FMA romanı daha. Karmen & Hakan iki güzel insan vatanı için canını feda etmeye hazır insanlar. Güzel sevmeyi bilen kadın ve erkeklerimiz. Hakan ölümün kıyısında gezen ufacık bir bıçak darbesinin hayatından 6 yılı çalmıştır. Mevlamın yarattığı canlının neler barındırdığı ne sonuçlar doğuracağı gerçekten bilinmez, tabii şifanında nereden geleceği bilinmez o yüzden olamaz denmemeli. Tutku serisinin 5. Kitabı diğerleri gibi harikaydı. Tahir imiz burda da geçiyordu ve Tamer, Doğan , Akın , Karadağlar, Ayhan Karahan valla hepsini de okudum hepsine de bayıldım. Tabii yazarımız sıradaki güzel adamımızın da sinyalini vermiş. Bence Yılmaz ın hikayesi geliyor bakalım o neler yaşayacak nasıl bir güzel kadın bulacak merakla bekliyorum.
Kalbim Seni Unutmuşken
Okuyacaklarıma Ekle
Hüseyin karahan
Senin yokluğunda ıslanmayı cesaret edemedim Hayallerimi bilsen bulutlu gecelerde oturup ağlarsın Akan sular sel mi yoksa gözyaşı mı bilemedim Ben yağmuru hissederim sen sadece islanırsın Sokak lambasının yansıması var ıslak kaldırımda Benim de özlemim rüzgarlara yansıdı dinle duyarsın Sevdam damla olsaydı sel olurdu ağladığımda Ben yağmuru hissederim sen sadece islanırsın Penceremde camlar buğulu yağmur vuruyor çerçeveye Gönlüme ateş sardı bilsen uzaklardan yanarsın Sevdamı yükledim bulutlara gidiyor bilmiyorum nereye Ben yağmuru hissederim sen sadece islanırsın Her yağmur yağdığında seni yazıyor kalemim Sisli hava olursa belki bendeki duyguları yaşarsın Yazmaktan kan ağladi kalem tutan ellerim Ben yağmuru hissederim sen sadece islanırsın
Hüseyin karahan
Aşk gönül dağımda bir yamaç sen ise uçurum Dikenli tel olsanda yine de sana tutunurum Uçurumun sonunda bir damla su olsanda Engel tanımam denizin içinde yine seni bulurum Sevda yolu zordur derler görülmez ucu bucağı Kader kavuşmamız için ördü sanki bütün ağları Son nefeslik canım olsa tereddüt etmem sana yürürüm Yamaçları zor olsada uğruna aşarım sarp dağları Kimseye etmem kötülük herkesi çokça severim Fakat yanımda sen varsan ölüme dâhi giderim Sana zarar vermesinler olur da eğer duyarsam Andım olsun dünyanın şah damarını keserim Konu komşu ne der dert etme bunları kendine Bana layık gör gönlündeki bitmeyen sevgine Ateş olsan eğer düşünmem yanarım inan Seni çok seviyorum çoktan vuruldum kalbine Şimdilerde seninle gönlüm ferman dinlemiyor Düşüncelerim bir oldu bu sevdaya akıl erdiremiyor Kalbim duygularının uçurumunda sessiz sedasiz Gönül dağımın yamacında sadece seni izliyor
"Mutluluğu bazı insanların hayatının amacı olarak görmesi, bunun için çabalaması aptallıktan başka bir şey değil. Birkaç saat, birkaç dakika. Hergün okadarcık. Bu bir amaç değil ki. Olamaz da zaten. Amaç sadece hayatı yaşamak olmamalı. Hayatı yaşamak. İyisiyle kötüsüyle dolu dolu. Sürünebilirsin ama yaşamını ele geçirmelisin. O kadar. Herşey eskir. İnan birkaç saatlik mutlulukta eskir. Eskiyen bir şey amaç mıdır? Amaç sadece yaşamaktır. O da eğer istiyorsan. İstemezsen zaten amacın da kalmaz, ölürsün. Ya da yeni amacın ölmek olur."
"İnsanoğlu bir gülen, bir ağlayan, hatalar yapan, kimseyi, hatta kendini bile memnun edemeyen bir yaratıktır. Her boktan korkarız. Kendimize bile yalan söyleriz. Çoğumuz asla ve asla dürüst olamayız. Hayat mantıksızdır. İnsan kalbi, kendi aklının hiç alamadığı nedenlerle bile hareket edebilir. Yaşlandıkça iyi geçindiğimiz insanların bile sayısı azalır. Göreceksin bunu zamanla. Ve yaşlanmak, hastalık ve ölümden başka gerçek yoktur."
60 syf.
SabitFikir’in bu sayısında Gün Zileli, Simon Garfield, Faruk Duman, James Fallon, Jon Ronson, Flann O'Brien, Kazuo Ishiguro, Ror Wolf ve Hakan Akdoğan'ın eserlerini eleştirmenler Hayati Roman, Melisa Kesmez, Nazan Maksudyan, Müge Karahan,Oylum Yılmaz, A. Ömer Türkeş, küçük İskender ve Burcu Bayer yorumluyor.
SabitFikir - Sayı 45
Okuyacaklarıma Ekle
49 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.