--" Ahlâkı,en iyi bizden öğrenirsiniz "dediler.
--" Haklısınız,ne yaparsanız tersini yapmak yeterli " dedim.

Dokuzuncu köyden böyle kovuldum.

Kübra D., bir alıntı ekledi.
11 saat önce · Kitabı okuyor

Haklısınız, çelişiyor; Müslümanların görüntüsü çok vahim. Bununda bana göre iki sebebi var. Birinci, bu programı kullanmadaki yetersizliklikleri; ki bu, kullanıcının hatalı olduğunu gösterir, programın değil; ikincisi de diğer iki programın kullanıcılarının iş birliği halinde yeni programı kötü gösterme gayretleri."
Bu suçlama bana sanki bir komplo teorisi gibi geliyor Selim Hoca'm onlar da aynı Allah'a inanırken neden böyle yapsınlar ki?
Çünkü bu program yayılırsa virüs bulaşan kendi programlarını çöpe atmak zorunda kalacaklar da ondan. Nitekim dünyadaki dinler arasında yükselişte olan yalnızca İslamiyet; elbette bunun önüne geçilmelidir; terörist gösterilerek, gelişmemişlikle suçlanarak, hayat hakkı tanınmayarak, devamlı şiddetle anılmasına zemin hazırlanarak vs. vs."

Abum Rabum, İskender Pala (Sayfa 91)Abum Rabum, İskender Pala (Sayfa 91)
Yunus Emre, bir alıntı ekledi.
14 saat önce · Kitabı okuyor

"İnsanlardan itimadınızı çekip almakla belki haklısınız. Fakat bunun istisnaları yok mu?"

Kürk Mantolu Madonna, Sabahattin Ali (Sayfa 44)Kürk Mantolu Madonna, Sabahattin Ali (Sayfa 44)

Tamamdır. Pes ediyorum. Siz haklısınız ve hep siz haklıydınız. Her seferinde hata yapan bendim. Hata yaptım çünkü güvendim. Hata yaptım çünkü bağlandım. Hata yaptım çünkü size rağmen mücadele ettim. Haklısınız çünkü ben hep ben olmakta, kendim olmakta direttim. Hatalıyım çünkü hep umutluydum, hep umut ettim, inandım. Kazandınız çünkü ben baştan beri yenilmesi gerekendim ve sizin gibi değildim. Kazandınız çünkü oyunu kalbimle oynadım ve siz bencilliginizi silah edinmiştiniz. Haklısınız çünkü çıkar düşünmedim. Kazandınız çünkü canavarlarla savaşan ben, bi canavar olmayı kabullendim, yenildim size ve artık sizin gibiyim. Bakalım bu yenik beni, size benzeyen yeni beni kabullenecek misiniz? Yoksa bende kendinizi görüp, yansımanızdan nefret mi edeceksiniz?
R

Yarasaların ışıktan korktuğu gibi korkuyorsunuz kitaplardan, fikirlerden
Ama haklısınız, açığa çıkıyor böylece yalanlarınız, sahtelikleriniz
Korkunuz bundan ve hep korkarak yaşayacaksınız bizden

Caner Tuncer, bir alıntı ekledi.
Dün 00:34 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Siz, şüphesiz haklısınız: ben sağduyulu değilim, ben hastayım, benim "ruhum" var, ben bir mikrobum.

Biz, Yevgeni İvanoviç Zamyatin (Sayfa 137)Biz, Yevgeni İvanoviç Zamyatin (Sayfa 137)

-''İyi yolda olan biziz.'' dediler dokuzuncu köyün iri kıyım beyefendileri.
- '' Haklısınız.Memleketin açları kötü yola düştü .'' dedim.
Kovuldum.

Pablo Neruda
Senin için yapraklarını kopardığım papatyalardan özür diledim dün gece. Haklısınız dedim, ne sevdiği belli, ne sevmediği.

ismihan, bir alıntı ekledi.
20 May 13:56 · Kitabı okuyor

O kadar haklısınız ki...
Çünkü en iyi o kadınlar bilirler ki, bu ülkenin genç ve güzel kızları hüzne en yakın insanlardır. Bu topraklarda güzel kadınların yaşamaları muhtemel çok acı var.

Bir Adam Girdi Şehre Koşarak, Tarık Tufan (Sayfa 29 - Profil yayıncılık)Bir Adam Girdi Şehre Koşarak, Tarık Tufan (Sayfa 29 - Profil yayıncılık)