Haldun Görgeç'in Kapak Resmi

bu kız beni görmeli, bana kazak örmeli, şarkısını söyleyerek sokaklarda oyun oynadığım zamanlarda, sen henüz dünyaya gelmemiştin ve başına çorap örenin yoktu. (şimdi de yoktur belki, eğer ben olmazsam) hem, bana da annemden başka kazak ören olmadı. (kazağa çok takılmış olabilirim, malum önümüz kış) şunu demek istiyorum kazak ve çorap bi kenarda kalsın, seni anlatmak da şöyle dursun; bu konu da açılmadan kapansın, olsun bitsin (oldu bitti)

- tavşan dağa küsmüş...
-... eee?
- ee si dağ duruyor öyle cansız, bu atasözünü insanlara uyarlamak güç arkadaş dağın tepki vermemesi doğal ama insan insana tepki vermiyorsa terslik var demektir bunun içinde kelimelerimiz var vicdansız, ruhsuz; duyarsız baba kızının feryatlarını duymuyordu.... vb. , tavşanı da sevmedim onun yerine bakırcıların Zeynep kadın olsun, Zeynep kadın dağa küsmüş yokuşu çıkılmıyor diye, dağın haberi olmamış (dağın haberi de olsun mu, ne yapayım Zeynep kadın dağım ben,dağ böyle olur işte ovaya dönüşememya sen de bi alemsin)

Evrende yalnız mıyız? sorusuna Ankara'nın 5bin nüfuslu Evren ilçesi belediye başkanı çok içerlermiş olacak ki " Ramazan ayı ve bayramı boyunca kimsesizlerin kimsesi olduk bundan sonra da olmaya devam edeceğiz, gelin bi çayımızı için probleminiz varsa, ama asılsız iddialarda bulunmayın lütfen" diyerek kırgınlığını belirtti.