Haldun Görgeç'in Kapak Resmi

Otobüsün camından zengin mahallesini seyrederken, içeriden fakir kokular geliyordu burnuma. Aslında bu kokuları üretme becerisi fakirlere has bir beceri değildi. İsteseler zenginler de üretebilirlerdi, ama pek tercih etmiyorlardı. Hem etseler bile, öyle örtbas edici kaliteli kokulara sahiplerdi ki, anlayamazdınız bile.

Adam o kadar güzel yüzüyordu ki, görseniz, türümüz genetiğini karadan tekrar denize taşımaya çalışıyor sanırdınız.

Sayın Vücudum
Narinliğinizden ve hafif soğuğu görünce ağrılarla tepki vermenizden çok muzdaribim. Yıllarca sizin rahat edeceğiniz iklime sahip ortamlarda bulunmaya gayret etmekten bitap düşmüş bulunmaktayım. Birazcık da sizin ortama ayak uydurma çabası göstermeniz dileğimle, dikkat ve özenlerimden vazgeçtiğimi en içten selam ve sevgilerimle bilgilerinize sunar, ellerinizden öperim.

Biriciğiniz Haldun

Neden ben ? (diye sorar müstakbel sevdikleriniz) Öyle denk geldi diyip bütün büyüyü bozuvereceksin. Genetik bir sorun işte, bizim genler nesiller boyu senin tipinde insanları hoş bulmuşlar, biz de seni hoşbuluverdik. (Bence gayet romantik oldu)

Yaşıyor musun acaba? Ben değil, içimden bir ses soruyor. Ekolojik bir ödevle uğraşıyorsa popülasyonla ilgili, ondan şey yapmıştır. Bu arada ben de yaşıyorum, oraya beni de not düşünüz içimdeki bey.

Berber koltuğunda saç yıkatırken boğulmayı becerebilen birisiyim, yüzme de nerden çıktı canımcım?

Haldun Görgeç, bir alıntı ekledi.
10 Oca 22:45 · Kitabı okudu · Puan vermedi

" Düşüncem geç gelişti, biraz geç başladım; biraz da erken bırakmak durumunda kalıyorum.Geleceğini kaybetmek yaşanan zamanı da boşlaştırıyor. Ne yapalım, henüz biraz da ayakta durma gücüm var; deneyelim, sonuç almaya çalışalım. " (Canım Oğuz Atay, seni anmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.)

Günlük, Oğuz AtayGünlük, Oğuz Atay
Haldun Görgeç, bir alıntı ekledi.
10 Oca 00:24 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Eski yazdıklarımı okuyorum. Çok içten, nasıl bu sürekli duyarlığı becermişim, hayret ediyorum, fakat acemice ve düzensiz buluyorum. Şimdiki aklımla daha iyisini yazardım gibime geliyor.

Günlük, Oğuz AtayGünlük, Oğuz Atay