Sezen B., Ayaşlı ile Kiracıları'ı inceledi.
 21 saat önce · Beğendi

Ayaşlı ile Kiracıları, Ayaşlı İbrahim Efendi'nin dokuz odalı apartmanın odalarını, dokuz farklı kültür ve karakterdeki, aile ya da kişilere kiralamasıyla, bu insanların aralarında geçen diyalogları anlatır.

Ne yalan söyleyeyim, kitabı ilk okumaya başladığımda çok beğenemedim. Hatta " üff ya! Bu da ne? bile dediğim oldu. Ta ki baş karakterimizle, apartman sakinlerinin sohbetleri eğlenceli bir hal alana kadar :) Eğlendiğim, güldüğüm, bazen yanlış bulduğum ama yargılamadığım yaşantı tarzları, beni o karakterleri anlamaya yöneltti. Kitaptan benim çıkarımım biraz farklı olacak.Herkes görmek istediğini görür, almak istediğini alır ya. Benim bu kitaptan çıkarımım da baş karakterin sevgi ve beğenilme arayışıydı. Hangimiz istemiyoruz ki sevilmeyi ve beğenilmeyi?

Bir etkinliğin daha sonuna gelmiş bulunuyorum. Etkinliği düzenleyen.Medine T.'ye teşekkürlerimi iletiyorum.

Lord Among Wolves, bir alıntı ekledi.
Dün 00:50 · Kitabı okudu · Puan vermedi

“Kendisini değersiz hissetmiştir.”
Hangimiz hissetmeyiz ki bu duyguyu!” diyorum.

Aramızdaki En Kısa Mesafe, Barış BıçakçıAramızdaki En Kısa Mesafe, Barış Bıçakçı
CEM AKDAG, bir alıntı ekledi.
22 May 13:37 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yaşamda biraz yol aldığımızda ,mekanların ruh halleri üstünde gizli bir etki yarattığını öğreniriz. Çevremizi saran nesnelerde artık bilmem hangi umut güvencesi bulduğumuz o kötü anları hangimiz yaşamamızdır?

Lanetli Çocuk, Honore De BalzacLanetli Çocuk, Honore De Balzac

Kendimle Konuşmalar 1
Lorka: İnsanların söyledikleri ile yaptıkları birbirini tutmuyor Josephine ve bu durum beni yanılgıya düşürüyor.

●Josephine: Hangimiz doğruyuz ki sürekli yalan söylüyoruz 1-1'imize, mesela geçenlerde ben sana yalan söyledim ve sen bunun yalan olduğunu bile bile doğru kabul ettin.

Lorka: Sen başkasın zira seni seviyorum.

●Josephine: Hayır 1 yalanı hiçbir haklı gerekçe meşru kılmaz, kılamaz, çünkü her yalan yılan gibidir arkasında bir sürü zehir bırakır.

Lorka: Peki toplum?!

●Josephine: Bu kadar gerçekdışı durumla yara almış 1 toplumu ancak herşeyini kaybetmeyi göze almış insanlar kurtarabilir lakin onlarda hergün 1-1 öldürülüyor...