Pınar Aydın, Böyle Buyurdu Zerdüşt'ü inceledi.
8 saat önce · Kitabı yarım bıraktı · Beğendi · 2/10 puan

Aslında Nietzsche okumayı seven biri olarak hevesle aldım kitabı elime. Ama benim için (belki de benden kaynaklı) tam bir hayal kırıklığı oldu bu kitap. Putların Alacakaranlığı'nı okurken aldığım zevk bunda sıkıcı dakikalara dönüştü resmen. Hayatımın ilerleyen yıllarında bir daha okumayı dener miyim ?Bilemiyorum ama Nietzsche benim için atların kırbaçlanmasına dayanamayan, o iç sıkıntısını bir fikir akımına dönüştürmüş halde kalsın istiyorum.

Hale Nur, Senden Sonra'yı inceledi.
14 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Aşk, sevgi, ihanet, hayal kırıklığı, tutku ve daha bir sürü duyunun biraz depresif şekilde ortaya döküldüğü bir mücevher.. İlişkide kimin çok sevdiği kimin az sevdiği önemli değil yada kim suçlu kim aranmıyor tüm eser boyunca duygularınız size her şeyi söylüyor..

Gamze Aydın, Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu'yu inceledi.
 15 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

-Seni sen kim isen o olarak seviyorum, sıcakkanlı ve çabuk unutan,kendini veren ve sadık kalmayan, seni yalnızca her zaman kim idiysen ve şimdi hala kimsen o halinle seviyorum-
Bir kadının bi adamı ne kadar sevebileceğini öğrendim bu kitapta. Çok ağlattı okurken sonunda hayal kırıklığı yaşadım. Aşka dair çok sey öğretti.
-Ve bir defa daha o saatlerin cehennemini yaşamak zorunda kalsaydım, ve beni neyin beklediğini önceden bilseydim de, yapmış olduklarımın hepsini yine yapardım, sevgilim, bir defa daha, binlerce defa yapardım. -

Hayal kırıklığı yaratan "dünyamızda"büyüdükçe,
çocukluğumuzu özler olduk

Turgenyev__, bir alıntı ekledi.
18 saat önce · Kitabı okuyor

Duygumuza, arzumuza uygun olan, ruhumuzu okşayan sözler bir deli, bir bakıcı, bir çocuk ağzından da çıksa memnun olur, bunlara inanmakla teselli buluruz. Sonra gerçekle karşılaşınca uğradığımız hayal kırıklığı o sevincimiz ve memnunluğumuz oranında acı olur.

Dirilen İskelet, Hüseyin Rahmi GürpınarDirilen İskelet, Hüseyin Rahmi Gürpınar
deniz demirsoy, bir alıntı ekledi.
20 saat önce

Değişik seçenekleri hazırda tutmanın gerekliliğini, azımsamayacak denli çok hayal kırıklığı ve utanç verici durumla karşılaşarak öğrenmiştim.

Bir Çift Yürek, Marlo Morgan (Sayfa 13)Bir Çift Yürek, Marlo Morgan (Sayfa 13)
Remziye Özge Hilal, bir alıntı ekledi.
Dün 07:33 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Her gelen biraz pişmanlık biraz acı biraz hayal kırıklığı biraz mutluluk barındırır biz buna ortaya karışık aşk diyoruz fazla acı çektirir lütfen sevmeyiniz

Bana Seni Seviyorum Deme Hissettir, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 173)Bana Seni Seviyorum Deme Hissettir, Miraç Çağrı Aktaş (Sayfa 173)

Tanımak hayal kırıklığı.
Ne demiş şair;
Fazla yakınlığın getirdiği uzaklıktayız.


İbrahim Tenekeci

Gökçe, bir alıntı ekledi.
20 May 18:50 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Uzun hayatının tüm ayrıntılarını anımsadığını ileri süren tek hayvan, yaşlı Benjamin'di; o da, durumun hiçbir zaman daha iyi ya da daha kötü olmadığını ve böyle sürüp gideceğini söylüyordu. Benjamin'e göre, açlık, zorluk ve hayal kırıklığı hayatın değişmez yasalarıydı.

Hayvan Çiftliği, George Orwell (Sayfa 138)Hayvan Çiftliği, George Orwell (Sayfa 138)
HemşireHanım, Birini Pencere Kenarına Çiçek Koyacak Kadar Sevmek Lazım'ı inceledi.
 20 May 16:28 · Kitabı okuyor · Beğendi · Puan vermedi

Haydi Bismillah. :) ‘ birini pencere kenarına çiçek koyacak kadar sevmek lazım ‘ demiş Kemal Hamamcıoğlu. Bende buna karşılık daha önce bir yerde okuduğum ama kime ait olduğunu bilmediğim bir cümle söylemek istiyorum; “Ait olmadığınız pencereye saksı saksı çiçek koymaktan yorulmadınız mı?” ... Kitaptan beklentim yüksek çünkü şiirleri kalbe dokunuyor. Bakalım.. hayal kırıklığı yaşamayacağımı düşünüyorum, saygılar. :)