araftabirmevsim, bir alıntı ekledi.
58 dk.

Sebatkâr, sanatlı ve çok derin bir heyecanınız varsa ; dünyanın hiçbir hayal kırıklığı ve umutsuzluğu ve kilisesi ve ideolojisi ve patronu sizi yenemez.

Tek Tabanca, Nihat Genç (Sayfa 9)Tek Tabanca, Nihat Genç (Sayfa 9)
İsmail şafak, bir alıntı ekledi.
1 saat önce · Kitabı okuyor

her zaman olduğu gibi hayal kırıklığı bekliyor beni.

Oyunlarla Yaşayanlar, Oğuz Atay (Sayfa 42 - İletişim Yayınları)Oyunlarla Yaşayanlar, Oğuz Atay (Sayfa 42 - İletişim Yayınları)
Feyzanur, bir alıntı ekledi.
4 saat önce · Kitabı okudu · 9/10 puan

-Bilgi ölümcüldür. İnsanı cezp eden şey belirsizliktir. Bir pus çöker, her şeyi harika kılar.
-Ama insan yolunu kaybedebilir.
-Bütün yolların sonu aynı noktaya çıkar sevgili Gladys.
-Nereye?
-Hayal kırıklığı.

Dorian Gray'in Portresi, Oscar Wilde (Sayfa 323)Dorian Gray'in Portresi, Oscar Wilde (Sayfa 323)
cicoretti ş., Örümcek Ağındaki Kız'ı inceledi.
16 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Belki de en çok yorumlamak istediğim kitabı budur emin olamadım :) 3. kitapla doruklara çıkan bir okur olarak serinin 4. kitabına temkinli yaklaştım Lagercrantz'ın anlatımının LArsson'dan pek farkı yok gibi geldi. Ufak tefek farklılıklar hissetmedim değil bunlardan en çok dikkatimi çeken devam kitabının geleceğinin yönündeki ipuçlarıydı bu pek hoşuma gitmedi. Kurgu yine sanıyorum sevgili Larsson'un kurgusu idi Lagercrantz güzel işlemiş ama insan Larsson yaasaydı ne şekilde yazardı diye düşünmeden edemiyor. Okunması tavsiyemdir önyargısız okunduğu takdirde ciddi hayal kırıklığı yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Tanımak hayal kırıklığı.
Ne demiş şair:
"Fazla yakınlığın getirdiği uzaklıktayız."

İbrahim Tenekeci

Önay ARDA, bir alıntı ekledi.
17 saat önce

Bu aşkın karşılık bulması ve nişanlanmaya kadar varması talihsiz bir rastlantıydı; eğer çabucak evlenseydik hayal kırıklığı peşimi bırakmayacaktı herhalde, ama belki de annelik bütün yapımı güçlü bir biçimde değiştirecekti.

Arayışlar, Lou Andreas-Salomé (Sayfa 6 - İş Bankası Kültür Yayınları)Arayışlar, Lou Andreas-Salomé (Sayfa 6 - İş Bankası Kültür Yayınları)
Melek, Tespih Ağacının Gölgesinde'yi inceledi.
17 saat önce · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Pulitzer ödüllü, Amerikan edebiyatının başında gelen kitaplardan biri olan Bülbülü Öldürmek kitabının devamı olan kitabımız ne yazık ki bana Bülbülü Öldürmek'i okurkenki hazzı vermedi. Harper Lee'nin güçlü bir edeyatı var. Ama sanırım birinci kitapta daha etkileyici bir kurgunun olması ikinci kitaba da aynı beklentiyle başlamanızı sağlıyor.  Hikaye, ilk kitapta küçük bir kız çocuğu olan Scout'un 20 yıl sonra babasının yanına dönmesiyle devam ediyor.

Küçüklüğünde babasının adaletine ve doğruluğuna olan sarsılmaz güveni, hayal kırıklığı yaşatacak bir değişimle artık genç bir kadın olan Finch'imizi derinden etkiliyor. Olayların bu ve bundan sonrası kitabı okunaklı kılıyor. Birinci kitabın bıraktığı etkinin devamını beklemeden okursanız hoşunuza gidecektir.

Bu kitapla beni tanıştırdığın için sana çok teşekkür ederim sevgili şirin kardeşim Bugs Bunny Hediyelerin en güzeliyle hayatıma dokunman fevkalade hoş bir duygu. Daha nice satırları beraber paylaşmayı umuyorum. Seviliyorsun tatlımm... :)

Don Quijote, bir alıntı ekledi.
19 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kahveyi, Fransa'ya sultanın Fransız kralı XIV. Louis'ye 1669 yılında gönderdiği bir elçi tanıtmıştır. Bu elçinin statüsünden duyulan hayal kırıklığı üzerine kral, Moliere adlı yazardan Türkleri aşağılayan bir komedi yazmasını istemiş, fakat Moliere, Le Bourgeois Gentilhomme adlı eserinde Türk gibi yaşayan Fransızları alaya alınca kralın hayal kırıklığı daha da artmıştır.

Avrupa'da İslam Damgası, Jack Goody (Sayfa 109 - nesil yayınları)Avrupa'da İslam Damgası, Jack Goody (Sayfa 109 - nesil yayınları)

"Tanımak hayal kırıklığı" dedirtmek için uğraşıp başaran ne çok insan var.