Bir insanın elleri böyle mi güzel olabilir ?Nasıl güzel tempo tutuyor o pakmalar, o kitaba çarpa çarpa.O eller nasıl çay pişiriyor, kahveyi nasıl karıştıyor anlatsana.Sen anlatırken bende gözümün önüne getiririm anlattıklarını ama yavaş ol ayrıntılarına kadar anlat ne olursun en ince detayına kadar bilmek istiyorum. Ve sakın korkma tutmayacağım hemen daha zamanı değil biliyorum. Ama avuçlarımda kayboluşunun hayalini kurabilirim değil mi o ellerin .Ya burnuna ne demeli birden “Aylak Adam`ı” hatırladım ”bir insanın burnunun da güzel olabileceğini hiç düşünmemiştim” diyor. Bana söz bırakmayan kitaplardan işte. Şimdi biz böyle oturmuşken sen elini şaçlarınla atıyorsun ya ; sen saçlarınla oynadığın vakit yer yerinden oynuyor .Sonra arada bir gülüyorsun o an gözlerinin bir kayboluşu var sadece gözlerin değil ben de kayboluyorum. Sonra biz kalkıp gidince hiç gitmediğim sessiz sokaklar çekicilik kazanıyor o sokaklardan eve gidiyorum  hiç gitmediğim o sokaklarda hiç olmayacak hayaller kuruyorum . Sonra o hiç olmayacak  hayaller hiç gerçekleşmeyecek diye korkmaya başlıyorum o ara sokaklar kararmaya başlar içim kararmaya başlar sonra bir kış başlar içimde yersiz .Her şey kötüye gitmeye başlar  ardından gülümseni hatırlarım .Her güldüğünde mevsimler değişiyor ve ben çoğu zaman baharda bulurum kendimi ismine inat. Yanakların var bir de  unuttum sanma avuçlarıma saklıyorum sadece.
Bunlar öylesine çoğalıyorki içimde o kadar güzel söz kurabilecekken kalkıp havadan sudan şaçmalamaya başlıyorum  biliyorum.Bu yüzden bağışla tekrarlarımı.Yani demem şu ki bir gün yargılayacaksan beni dediklerimi kale alma olur mu? Bu kadar söyleyemediğim varken.

Ricardo Hani Vatansız Ricardo

Bekliyorum ama sen gelme. Geldiğinde yapacaklarımın hayalini kuruyorum ve daha bitmedi. Kavuşmaya hazır değilim...

seher_tan12, bir alıntı ekledi.
01 May 20:40 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Dünyanın evim olmadığına inanıyorum bu aralar. Pek yaşamak gelmiyor içimden. Yaşamak dediysem, öyle işte… Ne zaman balkona çıksam ay ışığı, "Ölmek için güzel bir gece," diye fısıldıyor sanki kulağıma. Hayvan gibi sigara içiyorum. Parmaklarım sarardı, gözlerim sarardı; tırnaklarım, ruhum sarardı. Hayatımı renklendirmek için intihar süslü hayaller kuruyorum gecelerde.

Uyuyamıyorum. Gerçi çok takılmıyorum artık uyku sorunuma, bir şekilde uyanmak zorundayım çünkü. Uyandığımda yanıma uğramadan geçip giden hayallerimi, çocukken elimde oyuncak tabancayla babamın gidişini seyrettiğim gibi izliyorum.

Nereye gidersem gideyim, mutlu olacağıma inancım kalmadı hiç. Bakın bu, iki kez ölmek demek... Bilmiyorum. Kendi içimde boğuluyor gibi hissediyorum bu aralar ve inan bazı şeyleri içime atmaktan derin bir nefes bile alamıyorum artık. Ölüm değil de yaşamak öldürüyor sanki beni… Kurtarılmayı beklemiyorum, annemin gözlerimin önünde bitişini seyrettiğimden beri. Bize ne oldu böyle diye sorarsam, az biraz saçlarınla oynayıp derin bir nefes alacaksın, biliyorum. Başını yere eğip gözlerini kıstığında verdiğin derin nefesinde görüyorum ben tükenmişliğini. Kırılan kalplerin hesabını… Ya da neyse ya...
(Tanıtım Bülteninden)

Hayalini Asan Kadın, Mustafa GörgüçHayalini Asan Kadın, Mustafa Görgüç

Gözlerini görmesem de, hayalini kuruyorum
İzlerdim hiç usanmadan bir merakla arıyorum
Zaten senden güzelinin olduğunu sanmıyorum
Ellerini tutmak için hep sabırsızlanıyorum
Meğer sen hep bende idin ama bunu bilmiyorum.

E.Z, bir alıntı ekledi.
07 Nis 20:10 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Zaten yaşadığımdan fazlasını hayal ettiğim yok: Ben gerçek hayatın hayalini kuruyorum...

Huzursuzluğun Kitabı, Fernando Pessoa (Sayfa 398)Huzursuzluğun Kitabı, Fernando Pessoa (Sayfa 398)
Esther. Sema, bir alıntı ekledi.
07 Nis 18:37 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Topluluklar neden böyle imkansız benim için? Aralarında olmayı istiyor muyum ki? Utangaç halim ve ufacık beynimle onlara uymadığım için mi büyük romanların ve şiirlerin hayalini kuruyorum?

Günlükler, Sylvia Plath (Sayfa 234 - Kırmızı Kedi Yayınevi-5. Baskı)Günlükler, Sylvia Plath (Sayfa 234 - Kırmızı Kedi Yayınevi-5. Baskı)
Simge Kurtuluş, bir alıntı ekledi.
22 Oca 21:06 · Kitabı yarım bıraktı

"Hayalini kuruyorum," derdi annesi. "Hayal kurduğun sürece her yere gidebilirsin.

Sempre, J. M. DarhowerSempre, J. M. Darhower