Betül Deniz, bir alıntı ekledi.
3 dk. · Kitabı okuyor

"Sen yanımda olmasaydın nasıl bir hayatım olacağını hayal ettiğimde çıldıracak gibi oluyorum. sakin ve huzurlu geçen tek bir dakikam yok sen yanımda olduğun sürece."

Fareler ve İnsanlar, John Steinbeck (Sayfa 18 - Sel Yayıncılık)Fareler ve İnsanlar, John Steinbeck (Sayfa 18 - Sel Yayıncılık)
Fatma Zehra, bir alıntı ekledi.
46 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

"Böylece anlamıştım ki, bir hiç sandığım şey, sadece benim tüm hayatım imiş.İnsan ne kadar kendini bilmiyor !"

Yalnızız, Peyami Safa (Sayfa 238 - Ötüken)Yalnızız, Peyami Safa (Sayfa 238 - Ötüken)
Sena Ş., bir alıntı ekledi.
1 saat önce

"Eğer bir gün hayatım sana gerekecek olursa gel ve al onu..."

Martı, Anton Çehov (Sayfa 58 - TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI - 6. BASIM EKİM 2017, İSTANBUL - RUSÇA ASLINDAN ÇEVİREN: ATAOL BEHRAMOĞLU)Martı, Anton Çehov (Sayfa 58 - TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI - 6. BASIM EKİM 2017, İSTANBUL - RUSÇA ASLINDAN ÇEVİREN: ATAOL BEHRAMOĞLU)

Bediüzzaman Said Nursi(r.a.)
İşte benim bütün hayatım böyle zahmet ve meşakkatle, felaket ve musibetle geçti. Cemiyetin imanı, saadet ve selâmeti yolunda nefsimi, dünyamı feda ettim. Helâl olsun. Onlara beddua bile etmiyorum.!

Nursell Ortkyaaaa, bir alıntı ekledi.
3 saat önce · Kitabı okuyor

Küçük bir kızken, sadece bana ait olan kitaplarım olsun istemiştim. Hikayelerde kaybolmayı, benim hayatım iç karartıcı bir hal almışken, kitapların dünyasında yaşamayı hayal ederdim.

Son Kamelya, Sarah Jio (Sayfa 71)Son Kamelya, Sarah Jio (Sayfa 71)
Name Türker, bir alıntı ekledi.
4 saat önce · Kitabı okuyor

Bütün hayatım ayıklamakla geçti, gene de bitiremedim süprüntüleri atmayı.

Korkuyu Beklerken, Oğuz Atay (Sayfa 41 - İletişim Yayınları)Korkuyu Beklerken, Oğuz Atay (Sayfa 41 - İletişim Yayınları)
Deniz, bir alıntı ekledi.
6 saat önce

"Bazen düşünüyorum da hayatım boyunca söylemeyip de vazgeçtiğim şeyleri söyleseydim ne değişirdi acaba? Hayatın akışında ne kadar farklılıkla karşılaşırdım? Yoksa kader dediğimiz şey o anda yaptığımız anlık, küçük tercih midir?"

Ve Sen Kuş Olur Gidersin, Tarık TufanVe Sen Kuş Olur Gidersin, Tarık Tufan

Hayatım bir film karesi gibi gözlerimin önünden geçerken, seni görünce gülümseyeceğim.

Stephen Hawking
Hayatım boyunca büyük sorularla yüzleşmekten büyük zevk aldım ve onlara bilimsel yanıtlar vermeye çabaladım. Belki de bu yüzden fizik üzerine yazdığım kitaplarla Madonna'nın seks üzerine yazdığı kitaplardan daha çok kitap sattım.