• Şeytan bir kez Âdem'e secdeyi reddetti, hem cennet hemde Yaradanın rahmetinden kovuldu. Günde beş kez bizi kendi huzuruna davetine, icabet etmemek ne ola !?
 • Yüreği hakkın bağında gezinen Sezai Karakoç Üstada soruyorlar bir röportajda:
  **üstadım sizce dünyanın şuan ki gidişatı nereye gidiyor?

  "bir yere gittiği yok..bu savaşlar,çıkar kavgaları,bu karmaşa, zulümler... Dünyanın başından beri vardı bunlar,ne bitecek ne de değişecek Hiç bir yılın daha önceki yıldan farkı yok aslında,gelecek yıllarında olmayacak.Böyle gelmiş, böyle gidiyor ve böyle gidecek.."

  **Peki , Türkiye'nin hali ne olacak?
  Yasayarak göreceğiz" diyerek gülümsüyor. ...

  Evet,imtihan yada İsmail Acarkan hoca'mızın söylemiyle DENEYİM.. ismine ne derseniz deyin amma sınanmadayız işte! sorular bir önceki yılların bazan aynısı, bazan bir benzeri..Efendimiz (sav)de aynı sıkıntılarla bize örnek teşkil etmiyor mu! acılar,zulümler Asrı saadet'ten beri aynı,bir yanda HAK,öbür tarafta BATIL

  Hoş olan şu ki, KONUŞAN YALNIZ HAKİKATTİR,her ne kadar görünen ZULM olsada.!
  Bizim ölçümüz hayatımızı O güzeller güzeli Efendimizin tavsiyeleriyle renklendirmek olacak; takılıp kalmayacağız aynı hata içinde..

  Hergün artı koyacağız hayatımıza,6666 sevdamız olacak. Aşkın,sevginin sırrını gizemini 114 surenin keşfi içinde arşınlayacağız, deneyimleyeceğiz kainatı ALLAHın sözleriyle..
  nefesimizin ritmi onlarla düzene girecek,
  hastalıklarımız Allah'ın sözleriyle şifa bulacak,
  elemlerimiz ayetlerin ahenginde sürura erecek,
  ayrılıklar o sözlerle vuslat bulacak,
  dünyanın acısı,sancısı Kuran'ın bağ(r)ında sûkun bulacak.

  Bizde tıpkı Sultan Süleyman gibi sesleneceğiz kendimize:
  "HAKİKATİN IRMAĞINDA herkes üryandır
  KABUL ET Pınar bu dünya handır"..
  sözünü unutmadan, incitmeden, bazan incinerek yürüyüp gideceğiz menzilimize...bir şekilde tamamlayacağız başladığımız hikâyeyi,başkahramanı sen,benve biz..

  Mühim olan misafirken ; nazende duruşumuzla bizi sevgiyle sarmışken, hane sahibinin rızasına uygun yaşayıp ;edeple ayrılmak ve RAHMETinden RAHMETine koşmak bu handan!

  Değil mi öyle değil mi..!
  Gerisi dünya,gayrısı boş işte..Allah bizi seviyorken sevgimize liyakat gösterelim..Mes'ele derin yani hem de çok çok derin
  ......Ya MUZAFFER olacağız
  ......Ya da MAĞLUP
  ........Hayr ola ahirimiz ömrümüz inş'Allah
  ...pınar ÖNALAN
  _______________