Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
256 syf.
·
Puan vermedi
·
1 saatte okudu
Herbir zamanın insi bir şeytanı vardır. Şimdi beşerde insan suretinde şeytanın vekili olan ruh-u gaddar, fitnekarane siyasetiyle cihanın her tarafına kundak sokan el-hannas, alem-i İslami ifsad için insanlarda ve insan cemaatlerindeki habis menbaları ve tabiatlarındaki muzır madenleri, fiili propaganda ile işlettiriyor, zayıf damarları buluyor, siyasetine vasıta ediyor.
Hutuvat-ı Sitte
Hutuvat-ı Sitte
9.3/10 · 67 okunma
“Tahir-i mutlak,” yani tam manasıyla temiz olan ise İslâm’dı. Hutuvat-ı Sitte,” İstanbul’a bomba gibi düştü. Yalnız işgalcileri değil, milleti dinsizleştirmek için işgalcilerle aynı maksadı paylaşan kökü dışarıda bazı grupları da müthiş rahatsız etti. “Bu eser sahibi dünyada kalırsa, biz dinsizliği bu millete kabul ettiremeyeceğiz.” dediler.
İmanın mahiyetindeki harikulade şehâmet, izzet-i İslâmiyet'in tabiatındaki âlem-pesend şecaat, uhuvvet-i İslâmiye'nin intibahıyla her vakit mucizeleri gösterebilir.
Hey! Ekpekü’l-küpekâ!.. Köpekten tekeppük etmiş köpek!
Bediüzzaman Said Nursî
İngilizler için söylenmiş bu sözü tüm İslâm düşmanlarına şâmil kılabiliriz.
Kader-i İlâhi isyanımız için musibet verir. Ona rızâdâde olmak o günahtan tevbe demektir. Sen ey mel'un Günahımız için değil, İslâmiyet'imiz için zulmettin ve ediyorsun. Ona rıza veya ihtiyarla inkıyad etmek -neûzü billâh- İslâmiyet'ten nedamet ve yüz çevirmek demektir.
44 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.