merve., bir alıntı ekledi.
 22 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Peygamber (s.a.v.)’in Ebû Bekir hakkında şöyle söylediği rivayet edilir: ‘O sizi çok oruç tutmakla ve çok namaz kılmakla geçmedi; fakat o sizi kalbinde sabit olan bir şey sayesinde geçti.’

Hz. Muhammed'in Hayatı, Martin Lings (Sayfa 473)Hz. Muhammed'in Haya, Martin Lings (Sayfa 473)

Hadis-i Tirmizi’de, Abdullah b. Mesud’dan rivayet edilen bir hadiste Hz. Peygamber (s.a.v.):
– “İnsanoğlunda bir şeytavesvese bir de melekî hatırlatma vardır. Şeytani vesvese hakkın yalanlanması ve kötülüklerin yapılması; melekî hatırlatma ise, hak ve hakikatin tasdik edilmesi ve güzel işlerin yapılması yolunda telkinler yapılır. Buna göre içinden hayır işlerine dair telkinler alan kimse, bunun Allah tarafından olduğunu bilsin ve O’na hamd etsin. Kötülük telkinini alan kimse de kovulmuş şeytandan Allah’a sığınsın.” buyurmuştur.

Krmz, bir alıntı ekledi.
21 May 00:29 · Kitabı okuyor

Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem buyurdular ki: “Bir dirhem, yüz bin dirhemi geçmiştir.” Sahabelerden biri “Bu nasıl olabilir Ya Resulullah?” dedi. Buyurduki: “Bir adamın çok mavardır. Tutup yüz binini sadaka olarak vermiştir. Bir başkasının da sadece iki dirhemi vardır. Alıp birini sadaka olarak vermiştir"

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) İle 1 Saat Konuşmak, Ahmet Gürbüz (Sayfa 69)Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) İle 1 Saat Konuşmak, Ahmet Gürbüz (Sayfa 69)
Krmz, bir alıntı ekledi.
21 May 00:21 · Kitabı okuyor

"Fakirlere yapılan tasadduk bir sadakadır, ama zî-rahm'a (yani akrabaya) yapılan ikidir: Biri sıla-i rahim, diğeri sadaka."

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) İle 1 Saat Konuşmak, Ahmet Gürbüz (Sayfa 65)Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) İle 1 Saat Konuşmak, Ahmet Gürbüz (Sayfa 65)
Krmz, bir alıntı ekledi.
21 May 00:19 · Kitabı okuyor

"Müslümanın, Müslüman üstündeki hakkı beştir: Selamını almak, hasta ziyaretine gitmek, cenazesine katılmak, davetine icabet etmek, hapşırırca 'Yerhamükallah' demek."

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) İle 1 Saat Konuşmak, Ahmet Gürbüz (Sayfa 62)Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) İle 1 Saat Konuşmak, Ahmet Gürbüz (Sayfa 62)
Krmz, bir alıntı ekledi.
21 May 00:16 · Kitabı okuyor

Sizi yöneten büyüklerinize sövmeyin! Onların iyi olmaları için dua edin. Çünkü onların iyi olmaları, sizin iyi olmanız demektir.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) İle 1 Saat Konuşmak, Ahmet Gürbüz (Sayfa 57)Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) İle 1 Saat Konuşmak, Ahmet Gürbüz (Sayfa 57)
Krmz, bir alıntı ekledi.
21 May 00:15 · Kitabı okuyor

Öyle bir devir gelecek ki, insanoğlu aldığı şeyin helalden mi, haramdan mı olduğuna hiç aldırmayacak.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) İle 1 Saat Konuşmak, Ahmet Gürbüz (Sayfa 55)Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) İle 1 Saat Konuşmak, Ahmet Gürbüz (Sayfa 55)
Krmz, bir alıntı ekledi.
21 May 00:11 · Kitabı okuyor

Allahım! hayrı ancak sen verebilirsin, kötülüğü de ancak sen defedebilirsin. İbadet, çalışma, korunma için muhtaç olduğumuz güç ve kuvvet de ancak sendendir.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) İle 1 Saat Konuşmak, Ahmet Gürbüz (Sayfa 53)Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) İle 1 Saat Konuşmak, Ahmet Gürbüz (Sayfa 53)
Krmz, bir alıntı ekledi.
21 May 00:06 · Kitabı okuyor

Ve kim Allah'tan korkarsa, Allah o kimseye (darlıktan genişliğe) bir çıkış yolu ihsan eder” (Talak 2)

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) İle 1 Saat Konuşmak, Ahmet Gürbüz (Sayfa 53)Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) İle 1 Saat Konuşmak, Ahmet Gürbüz (Sayfa 53)
Krmz, bir alıntı ekledi.
21 May 00:03 · Kitabı okuyor

"Resulullah (s.a.v) ki: "Mu'min -veya musluman- bir kul abdest aldi mi yuzunu yikayinca, gozuyle bakarak isledigi butun gunahlar su ile -veya suyun son damlasiyla- yuzunden dokulur iner, ellerini yikayinca elleriyle isledigi hatalar su ile birlikte -veya suyun son damlasiyla- ellerinden dokulur iner. Ayaklarini yikayinca da ayaklariyla giderek isledigi butun gunahlari su ile -veya suyun son damlasiyla- dokulur iner. (Oyle ki abdest tamamlaninca) gunahlarindan arinmis olarak tertemiz cikar."

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) İle 1 Saat Konuşmak, Ahmet Gürbüz (Sayfa 45)Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) İle 1 Saat Konuşmak, Ahmet Gürbüz (Sayfa 45)