Nevai Yürür, bir alıntı ekledi.
15 Nis 11:51 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

İç Döküntüsü -1
Günler iyice birbirine benzemeye başladı burada. Bu iyi bir şey mi yoksa kötü bir şey mi emin değilim. Ama şunu biliyorum ki o birbirine benzeyen günlerin ine sızan her şeyde biraz sen varsın.

Z Raporu, Ali Lidar (Sayfa 23)Z Raporu, Ali Lidar (Sayfa 23)
SiYahAşKıNa.., bir alıntı ekledi.
 04 Mar 23:12

İç Döküntüsü-2
"Öfkeliyim evet. Genelde öfkeliyim. Çünkü çok ayıp ettiler bana. Açık verdim çünkü en baştan , her şeye inanabilen bir salak olduğumu h saklayamadım. Ve tanıdığım nerdeyse herkes bu özürümü acımasızca kullandı. Ve sen de, üzgünüm ama sen de farklı değilsin...

Z Raporu, Ali Lidar (undefined)Z Raporu, Ali Lidar (undefined)
Beste Merdoğlu, bir alıntı ekledi.
31 Oca 00:49 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İç döküntüsü 4
Perec bir kitabında şey diyordu, insan mutluluğu yakalayamaz, insan mutluluğu tarif bile edemez. İnsan sadece nedensizce mutlu olur, nedensizce de mutsuz. Bu ikisini birbirinden ayıran herhangi bir çizgi falan da yoktur. Sadece hayat vardır, inde her boku barındıran lanet bir hayat, sırası geldikçe de her şey yaşanır. O kadar... Şimdi diyorum ki ben de Perec ustanın affına sığınarak, sıram gelmedi mi hala?

Z Raporu, Ali Lidar (Sayfa 96 - İthaki)Z Raporu, Ali Lidar (Sayfa 96 - İthaki)
cey, bir alıntı ekledi.
16 Oca 01:20 · Kitabı okudu · 10/10 puan

İç Döküntüsü
“Anlatmaya çalışıyorum çünkü bunu daha önce de yapmıştım. Anlatmaya çalışıyorum çünkü kederli ve mutsuz bir manyaksan daha önce anlatmaya çalıştığın şeyleri durup durup anlatmaya çalışırsın. Anlatmaya çalışıyorum çünkü bu yoluna tükürdüğümün dünyasında gerçekten anlatmak istediğim şeyler kimsenin umurunda değil. Anlatmaya çalışıyorum çünkü anlatmasam susup kendi bataklığımda bozulacağım.”

Z Raporu, Ali LidarZ Raporu, Ali Lidar
hercâi, bir alıntı ekledi.
22 Ara 2017 · Kitabı okuyor

döküntüsü - 3
doğal gaz faturasının üstündeki maliye bakanlığı logosunu sana benzettiğimde
delirdiğimi anladım

Z Raporu, Ali Lidar (Sayfa 71 - İthaki Yayınları)Z Raporu, Ali Lidar (Sayfa 71 - İthaki Yayınları)
HaYaL..., bir alıntı ekledi.
 09 Ara 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İç Döküntüsü
"Öfkeliyim evet. Genelde öfkeliyim. Çünkü çok ayıp ettiler bana. Açık verdim çünkü en baştan, her şeye inanabilen bir salak olduğumu h saklayamadım. Ve tanıdığım neredeyse herkes bu özürümü acımasızca kullandı. Ve sen de, üzgünüm ama sen de farklı değilsin...!

Z Raporu, Ali Lidar (Sayfa 49)Z Raporu, Ali Lidar (Sayfa 49)
Sadiye Olcay, bir alıntı ekledi.
 07 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

İç döküntüsü 4
"Perec bir kitabında şey diyordu, insan mutluluğu yakalayamaz,insan mutluluğu tarif bile edemez... insan sadece nedensizce mutlu olur,nedensizce de mutsuz... Bu ikisini birbirinden ayıran herhangi bir çizgi falan da yoktur...sadece hayat vardır, inde her boku barındıran lanet bir hayat ,sırası geldikçe de her şey yaşanır... o kadar... şimdi diyorum ki ben de perec ustanın affına sığınarak , sıram gelmedi mi hala ???

Z Raporu, Ali Lidar (Sayfa 96 - İthaki)Z Raporu, Ali Lidar (Sayfa 96 - İthaki)

Döküntüsü | @busragundogdu
Başkalarinin bizden daha kötü durumda olduğunu görüp "halimize şükürler olsun, şükretcek cok seyimiz var" diyoruz ya, o kötü olan başkasını bir başinabirakip.
Thomas More diyor ki "Öyle bir şeydir ki bu kibir, insanı kendi elindekiyle değil, başkasının sefaletini görerek mutlu olmaya iter." Başkasinin sefaletinden ten e mutlu oluyoruz bizim basimiza gelmedigi in...
'Başkalarınin acısına tanıklik etmenin gizliden gizliye insana heyecan ve keyif veren tadini duyumsayanlar, o acılari oturup birbirlerine anlatmaktan, Tv ekranina yapişacak gibi izlemekten, gazetelern üçüncü sayfasini neredeyse gözüne yapistirarak okumaktan, acının en kücük ayrintisini dahi bilmeye calismaktan, kendi acilarini unutmak icin her türlü çabayi ortaya koyarken başkalarınin acilarindan keyifli bir yemek sonrasi muhabbeti cikarirlar.' Başkalarinin ölümlerinden, başkalarinin amansiz hastaliklarindan, örtülü bir hazla, yalanciktan ifadelerle sohbete renk katarlar... Başkalarinin acilari icin elinizden bir sey gelmiyorsa hic degilse susun! Birbirinizle yariş icerisinde oldugunuz sacma sapan paylasimlarla(!) zulmü duyurmaya kalkmanin onlarin acisini hafifletmedigini bilin .. "Zulme sessiz kalanin dilsiz seytan oldugu" sözünu yanlis anlayip, sosyal medyadan yaptiginiz paylasimlarla vicdaninizi rahatlatmayin.. Sesiniz fazla cıktikca o zulmü durdurmuyorsunuz, paylasimlariniz ve yaptiklariniz gürültü ve görüntü kirliliginden öteye gitmiyor.

(1k, 31 Ağustos 2017)

Delal yaman, bir alıntı ekledi.
01 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İç doküntüsü-1
" mutluluk dediğimiz şey kandirmacadan başka bir şey değildir ve ancak karşımızdaki insanların gerçekte ne düşündüğünü bilmediğimiz sürece mümkündür. Kendi mutluluğunu başka insanlarla tanimlayabilen biri, gerçekte hbir zaman mutlu olmamıştır. "

Z Raporu, Ali Lidar (Sayfa 26 - Ithaki)Z Raporu, Ali Lidar (Sayfa 26 - Ithaki)
Delal yaman, bir alıntı ekledi.
01 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İç doküntüsü-1
" Günler iyice birbirine benzemeye başladı burada. Bu iti bir şey mi yoksa kötü bir şey mi emin değilim. Ama şunu biliyorum ki o birbirine benzeyen günlerin ine sızan her şeyde biraz sen varsın. Kitap okurken senin sevebileceğin yerlerin altını çiziyorum, radyoda sevdiğin şarkılar çıktığında ben sevmesem de koşulsuz bir saygıyla sonuna kadar dinliyorum ve annemle günde en az bir kez sendne konuşuyoruz."

Z Raporu, Ali Lidar (Sayfa 23 - Ithaki)Z Raporu, Ali Lidar (Sayfa 23 - Ithaki)