Devrim, İçinizdeki Öküze Oha Deyin'i inceledi.
6 saat önce · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Modern insan, sabah evden çıkınca gördüğü her şeye sahip olmak istiyor: Kadın, para, araba, kariyer, güç...

"Kişisel Gelişim" kandırmacasıyla insanlar yırtıcı hayvanlara dönüştü. 21. yüzyıl, kabaran, isteyen, şımarık nefislerimizin yüzyılı oldu. Kişisel Gelişim, insanı ürün haline getiriyor, herkes herkese müşteri ya da tüketim nesnesi olarak bakıyor. Kendi yetenek ve gövdelerimize tapındığımız için en küçük aksilikte depresyona girip kibir patlamalarıyla yıkılıyoruz.

Kapitalizm, satanizm ve şeytanla el ele veren "Kişisel Gelişim Dini"nin papazları bütün dünyaya kin ve başarı hırsı aşılıyorlar. Helâlinden, huzur içinde bir tas çorba içmenin yeni adı "beceriksizlik", "aptallık", "tembellik" oldu... Oysa güne "kazanmak" ya da "kaybetmek" yerine "helal" veya "haram" diye başlamanın daha sağlıklı olmadığını kim söyleyebilir.

Benzersiz üslubu, yaşayışı, cesareti, sert tavırları ve satılmamış kalemiyle attığı her adımda ses getiren; her kitabıyla gündemi belirleyen ve konuşmalarıyla ezberleri bozan, tek kişilik yıkım ekibi Bülent Akyürek, bu kitabında modern zaman ucubelerine ve içimizdeki öküz gibi büyüyen nefislerimize "Oha!" diyor... Çok satan, çok okunan ve eserleri tartışma yaratan Bülent Akyürek'in bu eseri "neo-tasavvuf" olma özelliğiyle bir ilk...
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabıkendindengüzel, bir alıntı ekledi.
18 saat önce · Kitabı okuyor

Yazar beyden şık olmasa da dobra çalımlar.. Hadi bakalım..
Batılılar binlerce dolar kira vererek Avusturalya ve Afrika'nın yamyam kabileleriyle iç içe, onlarla birlikte avlanarak ve kulübelerinde yaşayarak tatil yapmaya başladılar. En tehlikeli yamyamların içinde kafa dinleyip huzur bulabilen batılının varın ruh kirliliklerini siz tahmin edin.

İçinizdeki Öküze Oha Deyin, Bülent Akyürek (Sayfa 26)İçinizdeki Öküze Oha Deyin, Bülent Akyürek (Sayfa 26)
Rüveyda Atmaca, bir alıntı ekledi.
19 saat önce · Kitabı okuyor

Şeytan, şairden çıkıp şiire dönüşüyor. Şiir, şairle birlikte okuyucusunun damarlarında gezinip yoldan çıkarıyor.

İçinizdeki Öküze Oha Deyin, Bülent Akyürek (Sayfa 81)İçinizdeki Öküze Oha Deyin, Bülent Akyürek (Sayfa 81)
Rüveyda Atmaca, bir alıntı ekledi.
20 saat önce · Kitabı okuyor

Dünyadaki her insan, kapitalistler için birer müşteri olmasaydı, inanın süper güçler hepimizi kitle imha silâhlarıyla bir gecede yok ederlerdi.

İçinizdeki Öküze Oha Deyin, Bülent Akyürek (Sayfa 78)İçinizdeki Öküze Oha Deyin, Bülent Akyürek (Sayfa 78)
Rüveyda Atmaca, bir alıntı ekledi.
20 saat önce · Kitabı okuyor

“Mümin kime derler?" diye soruyorlar bir mübareğe..."Tavus kuşu gibi ayaklarına bakana" diye cevaplıyor. “Mümin, güzelim tüylerini ve renklerini göremez, sadece çirkin ve siyah ayaklarını görüp hüzünlenir" diyor!

İçinizdeki Öküze Oha Deyin, Bülent Akyürek (Sayfa 73)İçinizdeki Öküze Oha Deyin, Bülent Akyürek (Sayfa 73)
Rüveyda Atmaca, bir alıntı ekledi.
18 Eyl 12:09 · Kitabı okuyor

Dervişin biri: "Madem rızkımızı Allah veriyor, geçim için yorulmaya gerek yok!" diyerek bir caminin bah­çesinde oturmaya başlıyor. Üç gün su içerek ayakta kalıyor, derken dördüncü gün cenazesi olan bir ha­yır sahibi yaptırdığı yemekleri namazdan çıkan ce­maate dağıtırken, köşesinde açlıktan sesi çıkmayan bizim dervişi görmüyor. Bunun üzerine derviş, zor bela "Ohö!" diye öksürüyor. O nun öksürüğünü du­yan adam elindeki yemeklerle dervişe yönelince “Hey büyük Allah’ım! Rızkı vermeye veriyorsun da ille de bir öhö diye kıpırdamamız gerekiyormuş demek ki...” diye söylenerek karnını doyuruyor...

İçinizdeki Öküze Oha Deyin, Bülent Akyürek (Sayfa 65)İçinizdeki Öküze Oha Deyin, Bülent Akyürek (Sayfa 65)