• TÜM KİTAPLAR BURADAN BİR ESNAFA 08.11.2019 TARİHİNDE 2300 TL'YE SATILDI. İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER.

  ***

  57 ADET KENDİ KÜTÜPHANEMDEN SEÇME/KLASİK ESERLER (1960'LAR VE 1970'LER VE SONRASI), KONDİSYONLARI ÇOK İYİ DURUMDA.

  280 ADET BEST SELLER ROMAN (KADINLARA HİTAP EDEN KİTAPLARDIR), HEPSİ DE SIFIR AYARINDA, SON 5 YILIN KİTAPLARI, BAZILARININ BASKILARINI BULMAK OLASI DEĞİL. AŞK-FANTEZİ-MACERA-POLİSİYE TÜRÜNDE ROMANLARDIR; YABANCI ve TÜRK YAZARLAR. HEMEN HEPSİ DE D&R'DAN SATIN ALINDI.

  141 ADET HARLEQUIN ROMAN (KADINLARA HİTAP EDEN KİTAPLARDIR), SON YEDİ-SEKİZ YILIN SAYILARI, KİTAPLAR SIFIR AYARINDA, HEPSİ DE D&R'DAN SATIN ALINDI.

  https://www.sahibinden.com/...man-749490139/detay/

  KREDİ KARTINA TAKSİTLE:
  https://urun.gittigidiyor.com/...adet-roman-493357886

  NOT: KİTAPLARIN LİSTESİNİ GÖRMEK İSTEYENLER İLAN İLİŞİMİNE TIKLAYIP İLGİLİ SİTEDEN BANA MESAJ ATABİLİR YA DA sigfridvonruhdesen@gmail.com E-MAIL ADRESİMİ KULLANIP YİNE BANA MESAJ GÖNDEREBİLİRLER. BU İLETİNİN YORUMLARINI KAPATIYORUM, ÇÜNKÜ BAZI FAKE 1K KULLANICISI DANGALAKLAR ANTİN KUNTİN MESAJLAR YAZIYORLAR, KUSURA BAKMAYIN SEVGİLİ DOSTLAR.
 • Sebilürreşad’ın 464. nüshasını isteyenlerden biri de El Cezire Komutanı Nihad Paşa’ydı. Nihad Paşa, Mehmed Akif’e şu telgrafı gönderecekti;
  “Kastamonu’da Nasrulllah Camii Şerifi’nde irad edilen konuşmayı içeren mecmuanızın ancak bir nüshası elde edilebilmiştir. Diyarbekir Büyük Camii’nde Cuma Namazından sonra okunarak, hazır bulunan bütün müminler, manevi aydınlığından hislenmiş, aydınlanmış ve feyiz bulmuşlardır. Fakat bu istifade pek sınırlı kalacağından hudut bölgesini oluşturan ElAziz , Diyarbekir, Bitlis, Van vilayetleriyle çevredeki mutasarrıflıklar halkı da nasiplendirilmiş, istifade ettirilmiş ve şerefiyle hukuku doğrudan doğruya zatı âlînize ait olmak üzere Diyarbekir Vilayet Matbaası’nda basılarak ve çoğaltılarak bütün cepheye dağıtılmıştır. Cenab-ı Hakk’ın din ve vatanseverliğe yakışır yoldaki çalışmalarınızı makbul eylemesi temennisiyle hürmetlerimi takdim ederim.
  10 Şubat 1337- El- Cezire Kumandanı: Nihad


  Mehmet Akif de Nihad Paşa’ya şu cevabı verecektir:
  ‘Diyarbekir’de Elcezire Kumandanı Nihat Paşa Hazretlerine;
  Şahsıma yönelik büyük ilginize kalbimin en samimî duygularıyla teşekkürler ederim. Nasrullah Kürsüsündeki vaazın o bölgede ve o cephedeki bütün dindaşlarımıza duyurulmasına yardım ve aracılık, cidden memnuniyet vericidir. Cenâb-ı Hakk, pek kıymettar bir parçası bulunduğunuz kahraman ordumuzu zaferden zafere ulaştırsın ve İslâm ümmetinde belirmeye başlayan uyanışı artırsın. Âmin.
  16 Şubat 337 - Mehmet Akif

  Mehmed Akif ve Eşref Edib’in daha önce davet edildikleri Ankara’ya birlikte gelişleri ise 1920 yılının Aralık ayı sonunda gerçekleşecekti.. Aslında Ankara’da yeni Meclis açılırken İstanbul’dan çağrılan tek Şair/Gazeteci Mehmed Akif’ti.. Mehmed Akif Ankara’ya gelince de Mustafa Kemal’in desteği ile çıkartılan Hakimiyet-i Milliye gazetesi bu gelişe geniş yer verecek, haberin başlığını ise; ‘İslam Şairi Akif
  Bey Şehrimizde’ ifadeleri süsleyecekti... Haberde, Akif’in Anadolu’ya Milli Mücadele’nin manevi cephesini kuvvetlendirmek için geldiği, Ankara’da vaaz vereceği yazıyordu.. Mustafa Kemal bu antiemperyalist savaşta İslami duyarlılığın önemini
  çok iyi biliyordu. Bunun için de Mehmed Akif gibi kanaatleri değiştiren bir şahsiyetin yanında yer alması önemliydi..