PINAR DEĞİRMENCİ, İlk Öpücüğün Büyüsü'ü inceledi.
11 Şub 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · 9/10 puan

Yeni bir seri ile geldim
Bu ara kitap okuyamıyordum ama bu eğlenceli kitapla donus yapmak güzel oldu
Neyse böyle kitapları seviyorum ya ben
Eğlenceli aşk dolu sevecen içten minik dokunuşlu
Özelikle de çocukluk aşkı olanları
İlk öpücüğünu verdiği kişiyi asla unutmayan kızımız
Ve evlenmek zorunda kalan çiftimız
Bilinen şeyler ama sevilen şeyler
Sevdim hoşuma gitti moralimi düzeltti gerçekten hoş ve aşkla dolu bir kitap

Meryem Özalp, İlk Öpücüğün Büyüsü'ü inceledi.
02 Eki 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bilindik bir konusu olmasina ragmen sevdim kitabi. Kisa ve öz olan kitaplardandi.. Nick amcasinin mirasina kavusmak icin ewlenmek zorunda. Alexa nin da annesinin ewini kurtarmk icin paraya ihtiyaci war. Ikili bir ewlilik anlasmasi yapiyorlar ama tabi ki de aradaki cekimi kimse onemsemiyor :)

Seda Köktürk, İlk Öpücüğün Büyüsü'ü inceledi.
25 May 2016 · Kitabı okudu · 2 günde

Dört kitaptan oluşan Milyonerle Evlilik serisinin ilk kitabı İlk Öpücüğün Büyüsü.
Küçük bir kitapçının sahibi olan Alexa ailesinin evini kurtarmak için kendisinin karşılayabileceğinden fazla miktarda paraya ihtiyaç duyar. Bunun üzerine istediği son şey olsada bir istekler listesi hazırlayarak koca bulma büyüsü yapar. Tek sorunu vardı, bu koca hemen lazımdır.
En yakın arkadaşının erkek kardeşi Nicholas ise evliliğe inanmayan, geçmişte Alexa'nın hiç bir erkeğe güvenmemesine neden olacak şekilde kalbini kırmış, başarılı bir mimardır. Nicholas işlerini daha da büyütmek için amcasının son isteğini (evlenip yuva kurmak) yerine getirmek zorundadır. Bu nedenle en kısa zamanda şartlarına uyan, anlaşmalı evlilik yapacağı bir eş bulmalıdır. Bu şartlar ise; bağlılık yok, aşk yok, çocuk yok ve bir yılın sonunda ayrılık var.
Böylece Alexa ve Nicholas'ın yolları yıllar sonra tekrar kesişir ve anlaşmalı evlenirler. İkisi de amaçlarına ulaşır ve bir yıl ne kadar zor olabilir ki diye düşünürlerken kaderin onlara hazırladığı oyundan haberleri yoktur.
Kısa fakat eğlenceli diyaloglar ile süslenmiş, mutlu sonla biten, çerezlik olarak tabir edebileceğim, okunması kolay bir kitaptı benim için.

Seda Köktürk, bir alıntı ekledi.
24 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi

Bu küçük sevgi belirtisinin farkında olmayan Alexa şöminenin önünde arkasında kırık kalpli, kayıp iki ruhlu erkekle sessizce oturmaya devam etti. Genç kadın karşılıksızca sevgisini herkesle paylaşıyor, idealleri uğruna insanları çiğneyip geçmiyordu.
Sevgi adeta Alexa'nın doğuştan sahip olduğu be herkesle özgürce paylaştığı bir duyguydu.

İlk Öpücüğün Büyüsü, Jennifer Probst (Sayfa 228 - Nemesis Kitap)İlk Öpücüğün Büyüsü, Jennifer Probst (Sayfa 228 - Nemesis Kitap)
Seda Köktürk, bir alıntı ekledi.
24 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi

"Para umrumda değil. Benim derdim bir iz bırakmak ve bunu bu şekilde yapabileceğimi biliyorum. Her zaman daha iyisini yapmak için bir fırsat vardır. Doğayı yok etmektense insanlara doğa ile iç içe bir yaşam sunmak benim için daha anlamlı."

İlk Öpücüğün Büyüsü, Jennifer Probst (Sayfa 90 - Nemesis Kitap)İlk Öpücüğün Büyüsü, Jennifer Probst (Sayfa 90 - Nemesis Kitap)
Özge Uzun, İlk Öpücüğün Büyüsü'ü inceledi.
05 May 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Aranan Aşk Bulundu'dan sonra yazarın bu romanına da aynı şeyleri söyleyebilirim aslında. Yine bir kaç saatte okunabilecek, insanı güldüren bir roman. Ancak erkek karakter diğer kitabındaki erkek karaktere haddinden fazla benziyordu. Açıkçası yazarın bir kitabını daha okumaya korkuyorum. Ayrıca dilinin biraz daha düzenlenmeye ihtiyacı var. Tüm bunlara rağmen keyfiniz yok ancak bir kaç saat boş vaktiniz olduğunda sizi mutlu edebilecek, güldürebilecek bir roman.