1000Kitap Logosu
kitap kurdu
kitap kurdu
kitap kurdu
TAKİP ET
kitap kurdu
@ilovemybooks
46 okur puanı
24 Nis 2020 tarihinde katıldı.
1.760
Kitap
45
İnceleme
64
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Çocukluğun Soğuk Geceleri
Denemeler
Denemeler ve Çocukluğun Soğuk Geceleri kitaplarını ikiniz de okudunuz
kitap kurdu
Namus Namına Tutuklusun!'u inceledi.
LÜTFEN BU İĞRENÇ KİTABI OKUMAYIN!!! Bu kitaba yapılan incelemelerde, kişiler de sahte. Yazar sahte hesaplar açıp kitabını beğenmiş. Kadına şiddet, tecavüz, taciz gibi olaylar asla meşrulaştırılamaz. Konusu itibariyle bir avukatın tacizcileri, tecavüzcüleri, şiddet uygulayanları savunmasını anlatıyor. Ayrıca kitapta bolca argo kelime ve fazlasıyla cinsiyetçi küfürler var. Ağzınıza gelen küfrü yazmanız sizi yeraltı yazarı, kitabınızı yeraltı kitabı yapmaz. Bu kadar iğrenç bir kitap okumadım hayatımda. LÜTFEN OKUMAYIN!! Bu iğrenç kitap yerine Büşra Sanay' ın Kardeşini Doğurmak kitabını okuyabilirsiniz.
Namus Namına Tutuklusun!
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
kitap kurdu
Anne Frank'ın Hatıra Defteri'yi inceledi.
284 syf.
·
Puan vermedi
Henüz küçük bir çocukken İkinci Dünya Savaşı’nın acı gerçekleriyle yüzleşmek zorunda kalan Anne Frank, 12 Haziran 1942’de günlük tutmaya başladı. Bu tarih, onun doğum günüydü ve günlüğü de yeni yaşına adanmış bir hediye… Sürgündeki Hollanda hükümetinin Kültür ve Bilim Bakanı Bolkenstein’ın radyoda yaptığı bir konuşmayı dinleyene kadar, sayfaları yalnızca kendisi için doldurdu. Bakan konuşmasında, gelecek kuşakların savaşın dehşetini anlayabilmesi, Almanların zulmüne şahitlik edilebilmesi için kayıt altına alınmış tüm belgelerin yayımlanması gerektiğini ifade ediyor, buna örnek olarak günlükleri gösteriyordu. Artık savaştan sonra bir kitap yayımlama hayalleri kuruyordu Anne, günlüğü de temel taşı olacaktı. Ne var ki henüz on beş yaşındayken, Bergen-Belsen toplama kampında hayatını kaybetti. Ölümünden sonra yazdıklarını onun adına yayımlayan ise ailenin sağ kalan tek üyesi ve çok sevdiği babası Otto Frank oldu. O günden bu yana Anne Frank’ın Hatıra Defteri, dünyanın en çok okunan eserlerinden biridir.
Anne Frank'ın Hatıra Defteri
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
kitap kurdu
Binbir Hayalet'i inceledi.
208 syf.
·
Puan vermedi
Binbir Hayalet'in öykülerini gerçek kişilerle örerek anlatan ve böylece konusuna sahicilik duygusu kazandıran A. Dumas, gerçek olayların korkunçluğunu da hayalet öykülerinin dehşetiyle örtülmüş olarak aktarıyor.
Binbir Hayalet
7.7/10
· 270 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
kitap kurdu
Kara Keşiş'i inceledi.
48 syf.
·
Puan vermedi
Öykü, görkemlilik kuruntusuna kapılan vasat biliminsanı Kovrin’le ilgilidir. Bu genç adam kendisinin bir dâhi, Tanrı’nın seçilmiş kullarından biri olduğuna inanmaktadır. Yazar bu öyküsünde delilik ile dâhilik arasındaki olası ilişkiye dikkat çeker.
Kara Keşiş
7.8/10
· 1.908 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
kitap kurdu
Ferdâ-yı Garâm'ı inceledi.
88 syf.
·
Puan vermedi
Çocukluk yıllarını birbirleriyle kavga ederek geçiren Sermet ve Macit, bu kavgaların tek sebebinin karşılıklı duydukları aşk ve kıskançlık yüzünden olduğunu gençlik yıllarının ilk zamanlarında anlarlar. Hüzünlü ve tutku dolu bu aşkı hayallerinde yaşayan iki genç, birbirlerine duygularını ifade ettikleri anda kavuşma ve hayatlarından vazgeçme arasındaki o ince sessizliğin karanlığında, Ferda-yı Garam endişeleriyle kaybolurlar. Mehmet Rauf, edebiyatımızda ilk psikolojik roman olma özelliği taşıyan Eylül'de olduğu gibi bu romanında da karakterlerin duygusal tahlillerine ayrıntılı olarak yer verir. Servet-i Fünûn edebiyatının önemli isimlerinden Mehmet Rauf'un bu eseri, yayımlandığı 1913 yılından bu güne büyük ilgi görmüştür.
Ferdâ-yı Garâm
7.4/10
· 496 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
kitap kurdu
Çalınan Mektup'u inceledi.
112 syf.
·
Puan vermedi
Mizah türünde yaptığı birtakım başarısız girişimler dışında, kabus sözcüğü Poe'nun tüm anlatılarına uygun düşmektedir. Kitabın konusu çalınan bir mektup üzerinden ilerliyor ve bambaşka serüvenlere gidiyorsunuz. Bu kitabı da Poe'nun diğer polisiye romanları gibi severek okudum. Kitap genel olarak basit bir olay örgüsü içinde ilerlerse de kesinlikle okunmalı...
Çalınan Mektup
7.2/10
· 307 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
580 syf.
·
Puan vermedi
Kale’de, bir Berberi ağası, babasının ona güçlü bir kral olması için verdiği dersleri anımsar. Exupéry, 1936’dan itibaren, “şiir” dediği bir metni işte bu konu üzerine geliştirir ve ortaya “Kale” çıkar. Küçük Prens artık büyümüş ve masumiyetini yitirmiştir; artık bir prens değil kraldır. Çöllerin ve koskoca bir ülkenin kralıdır. Ülkesine adalet dağıtır, düşmanlarını bozguna uğratırken, sürekli babasının öğütlerini anımsar, anılara dalar. “Kale”, Exupéry’nin diğer kitaplarının aksine, bir roman değildir ama bütün romanlarının bir toplamıdır. İnsana, hayata, ölüme ve savaşa dair düşüncelerinin buluştuğu bir son durak, bir bakıma huzursuzluğun kitabıdır. Exupéry’nin gerçek sesini Kale’de duyar, bütün kitaplarına sinmiş olan o ruhani havayı tekrar tekrar soluruz. “Kale” yalnızca bir düşünce kitabı da değildir, bir yazarın hayatı boyunca ulaşabileceği en son noktadır: “Kale”, Exupéry’nin kutsal kitabıdır. “Tanrım, sen herkesin ortak ölçüsüsün. Farklı eylemlerin gerçek bağısın.”
Kale
8.8/10
· 159 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1