• 172 syf.
    ·1 günde·9/10
    Mayıs ayında kombi yakıyorsak eğer tartışmasız iki duygu içinde oluruz. Ya kendimizi kızı üşümesin diye 2 milyon dolarını yakan Pablo Escobar gibi hissederiz ya da tam da bu kitabın ismindeki gibi “İmdat!” diye bağırırız.

    “Baba oluyorum” nidası büyük bir gurur, büyük bir sevinç karışımı ile birlikte ağızdan çıkar. Kucağa alınana kadar pek de bir şey hissedilmez ama kucağa alındıktan sonra nidadaki olan gurur ve sevinç artığı kadar arasına duyguyu da alır. Sonra kısa bir zaman sonra da en basitinden bebek ilk reflüsünü yaşadığında, o gaz çıkmadığında bir nevi dünyanın yerinden oynadığını anladıkça “Baba oluyorum” nidasının başına “İmdat!” kelimesinin de ister istemez istemsiz bir şekilde geldiğini fark ediyorsunuz. İşte tam da bu kısımlarda yazar gerek baba olanlara gerekse de baba olacaklara faydalı bilgiler veriyor. Verdiği bilgilerin çoğu kültürümüzde annenin görevi olarak geçmekte olmasına rağmen yazar doğru bir yol izleyerek bunları baba için de anlatmış.

    Kitap başlıklar altında, kolay bulunabilir başlıklar altında bir babanın karşılaşması tüm muhtemel konuları dile getiriyor, kimilerinde tam olarak çözüm önerebiliyor kimilerinde ise yazarın giriş bölümünde de dediği gibi nasıl davranılması gerektiğini, nelerin kontrol edilmesi gerektiği gibi ve gözlemleme yollarını anlatıp pratik bilgiler veriyor. Kitabı okurken romantik komedi Amerikan filmleri havasında kendinizi hissedebiliriz. Elinizde kitap, karşılaştığınız en ufak bir sorunda bile kitapta yazanları uygulamaya çalışarak filmlerdeki heyecanlı baba görünümünde olabilirsiniz. Aslında her şeyden önce kitabın ismi çok eğlenceli, içerik bilgileri de en azından konular hakkında sağlam şekilde bilgi sahibi de yapıyor.