Otuzlu yaşlarımdayım ve öyle yüzler gördüm ki iki yüz senelik tiksindim.
Öyle yüzler gördüm ki her yaşımda yeniden doğdum.
Sen buna dahil değilsin.
Çünkü sen düşmanımın bile başına gelmesini istemeyeceğim duygusal bir tecavüzsün.
İnanmışlık siken..

İnanmışlık
Sabah erkenden kalkıp kıldı namazını. Düşündü kâinatı yaratan yoktan var eden İlahını. İnanmışlığını sorguladı.Geçip giden günlerini, sevdiği insanları, aldığı nefesleri.Heveslerini, arzularını.Bundan sonra yapacaklarını.Kendini tanımanın verdiği bilinçle gülümsedi.Gulumsedi gökyüzüne.Acti ellerini ve etti duasını.Allahım aşkınla geldim aşkınla döneceğim sana.Bu günümü dünümden hayırlı eyle bana.

Kimse kimsenin hayatından tesadüfen geçmiyor...tesadüfen değil hiçbir inanmışlık..hiçbir hayal kırıklığı..hiçbir kalp çarpıntısı...Te-Ka-mül...

Gunay Guliyeva, bir alıntı ekledi.
08 Şub 2017

Flört çoğunlukla bilinçdışı bir kuşkuculuktur. Oysa inanmışlık durumu, aralıksız bir fikir değiştirme/karar verme sürecinde olduğumuz gerçeğini gizler.
"İyi" ilişki insanın birçok isteğinin cevapsız kalmasına tahammül edebildiği ilişkidir.

Flört Üzerine, Adam PhillipsFlört Üzerine, Adam Phillips

Uyum sağlama ve uzlaşma güdüm,şaşırma duygum karşısında yengiye uğradı.Tencere'nin dibinde kalmış soğuk makarnayla ne yapacağımı bilemediğim gibi Aptalca bir inanmışlık hissini nereye koyacağımı bilemiyorum.

Melek Kapılar

Cehaletin en büyük gücü inanmışlık,
En güzel süsü çok bilmişlik ve
En tatlı düşü vahşettir.
Uğur UKUT.

içimdekikedi, bir alıntı ekledi.
02 Tem 2016

"Bir gözü toprakta olan kocamışların, konu savaş olduğunda hemen ortaya fırladığını; varını yoğunu bu yolda harcadığını; türlü eziyetlere katlandığını; yasayı, barışı, dini yok saydığını; insanlıkla ilintisinin kalmadığını görürüz. Tartışılmaz bir delilik olan savaşları inanmışlık ve kahramanlıkmış gibi yutturmaya çalışan okumuş yaltakçılara da her yerde rastlarız."

Deliliğe Övgü, Desiderius Erasmus (Sayfa 120 - Oda Yayınları)Deliliğe Övgü, Desiderius Erasmus (Sayfa 120 - Oda Yayınları)
Ebru Hacıalioğlu, Ceza Sömürgesi'ni inceledi.
11 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Rahatsız edici bir hikaye, ürpertici bir inanmışlık! İnsanın böyle bir makineyi nasıl düşünebileceğini düşündüm okurken ama hemen vazgeçtim! Yaşanmış koskoca bir ortaçağ var dedim!