Phaesphoros, bir alıntı ekledi.
19 May 22:39 · Kitabı okudu

17
"Herkesin izlediği haberlerde ailenden birisi görmek... Nasıl bir ağırlıktır acaba?... TanTan, çok ağır hissettiğinde, çok acımasız ve çok üzücü olsa bile elinden tek gelen şeyin sadece incinmek olmamasını diliyorum. Umarım bu ağırlıklar seni kıracak bir sebep olmazlar."

Mirasçılar - 2, Kim Eun-Sook (Sayfa 322 - Cha Eun Sang)Mirasçılar - 2, Kim Eun-Sook (Sayfa 322 - Cha Eun Sang)
Sevgi Dinç, bir alıntı ekledi.
08 May 10:33 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Aşk; sabır, sadakat, huzur. Korkmamak, kırılmak, incinmek ama yine de 'o' diyebilmek bence aşk.

İmza: Ben, Banu Özkan Tozluyurtİmza: Ben, Banu Özkan Tozluyurt

Bazen olgunlaşmak için incinmek, tecrübe kazanmak için kaybetmek gerekir...

Söz Vermiştin
Söz vermiştin
Ağlamak yok, üzülmek yok
Darılmak yok, gücenmek yok.
İncinmek yok, kırılmak yok.
Söz Vermiştin.... Yorulmak Yok.
------------------
Yapmadığım bir şeydi ama yaptım ve yaptığımı sizlerle paylaşayım istedim. Birlikte dinler miyiz bilmiyorum ama buraya asayım bu şarkıyı dinlemek isteyen dinlesin.
https://www.youtube.com/watch?v=eemLnVArvsU

seher baltacı, Ay Işığı Sokağı'ı inceledi.
18 Nis 11:31 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kitap yazarın “Ay Işığı Sokağı”, “Leporella”, “Nişan”, “Leman Gölü Kıyısında Olay” ve “Avare” adlı öykülerinden oluşuyor. Sanırım şu ana kadar okuduğum en karamsar Zweig kitabı Ay Işığı Sokağı oldu diyebilirim.Üzüntü, karamsarlık, çaresizlik, gurur, incinmek, aşağılanmak ve birçok duygu uzun uzun kurulan cümlelerle size öyle bir geçiyor ki okumayı bırakmak istiyorsunuz. Ben öyle hissettim.5 hıkayenin hepsı ıntıhar yada ölüm Stefan Zweig aşırı Nazi baskısında bulunduğu bir zamanda mı bu öyküleri yazdı ya da intihar etmeden kısa bir zaman önce mi düzenledi bilemiyorum ama bulunduğu ruhsal çalkantının bu hikayelere çok iyi yansıdığını hissettim.ben en çok Leoporellayı begendım ilk kez yarım bırakmajk ıstedım bır Stefan Zweıg kıtabını.

İncinmek mecburiyetinde değildin ki. Bunu kendin seçtin. O halde tüm suçlu sensin!

Gökçe, bir alıntı ekledi.
10 Nis 17:21 · Kitabı okudu · İnceledi

Öfke fazladır bazen.
Küsmek bile fazla.
İncinmek çok fazla.

Yirmi Sekiz, Abdullah Harmancı (Sayfa 29 - Fatma Barbarosoğlu, Dazlak)Yirmi Sekiz, Abdullah Harmancı (Sayfa 29 - Fatma Barbarosoğlu, Dazlak)
Sultan, bir alıntı ekledi.
02 Nis 20:39 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Çağdaş toplumlarda incinmek ve incitmek eskiden olduğundan daha kolay. İnsanlar birbiriyle eskisine oranla daha çeşitli biçimlerde ilişki kuruyorlar. Bunun sonucu kendimizi koruyacak savunma sistemleri geliştiriyoruz, incinmemek için diğer insanlara tereddütle yaklaşıyoruz.

İnsan Olmak, Engin Geçtanİnsan Olmak, Engin Geçtan

Çağdaş toplumlarda incinmek ve diğerlerini incitmek eskiden olduğundan daha kolay, insanlar birbirleriyle es­kisine oranla daha çeşitli biçimlerde ilişki kuruyorlar. Bu­nun sonucu kendimizi koruyacak savunma sistemleri ge­liştiriyoruz, incinmemek için diğer insanlara tereddütle yaklaşıyoruz. Diğer insanlara zarar vermemek, ama onlar­la ilgilenmemek, her insanın kendi başının çaresine bakmasını gerektiriyor. Bunun getirdiği yalnızlığa dayanama­yan birçok kişi, alkol, uyuşturucu madde vb. araçlarla ; çevresine yabancılaşmasının verdiği acıdan kurtulmaya çalışıyor. Hiçbir şeye bağlanamamak insanın boşluk ve anlamsızlık duyguları yaşamasına neden oluyor.

İnsan Olmak / Engin Geçtan
Syf : 26/27

Hassasiyet
Farkına geç varmakla beraber belki de bu sayede emin olabildiğim şey şu oldu bugün kendimde:

"İncinmek ve incitmekten çok korkuyorum."