Giriş Yap
64 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Saplanmayın:)
Merhaba. Zweig kitaplarını okumak zevkli. Amok hastalığı üzerinden böylesine bir hikaye kurgulaması, finalde karakterin intihar etmesi, kendisinin de hayatına intihar sonucu son vermesi... Gariplikler, ilginçlikler... Uzun uzadıya yazmaya gerek yok aslında, oldukça fazla okunan eserler arasında yer alan kitap hakkında çoğu arkadaşımız zaten yazılması gerekenleri yazdı. 60 sayfalık eseri yazarın diğer kitaplarını okuyanların okumasını öneririm. Saplantı sonucu meydana gelen bu hastalığa kimse yakalanmaz umarım diyeceğim ama çevremizde aslında bu tip insanlar çokça. Dikkat etmek lazım... Daha fazlasını blogumda yazdım: hknkr.com/kitap-inceleme-amok...
Amok Koşucusu
8.1/10 · 166,7bin okunma
Reklam
Göremiyorsunuz..
+ Neden intihar etmek istedin? - İntihar etmek istemedim ben. Karşı balkona atlamaya çalıştım. + Karşıda balkon yoktu. - Göremiyorsun..
Hayat neyse odur. Değeri neyse odur! Hayat da beceriksizlikler ve sakarlıklarıyla yapabileceğini yapar. Hayattan da çok fazla şey istememek, beklememek gerekir. Dolayısıyla hayatı yok etmek gibi bir şey de istememek gerekir!
"Karar veremiyorum; intihar etmek bir insanın yapabileceği en bencil davranış mı, yoksa en özverilisi mi?"
Reklam
Sonsuza dek pes etmek, kendisini ve bütün dünyayı kabullenmenin sınırına varan uyuşuk bir umursamazlıkla, şeytanın insafına bırakmak; dik başlı ve kötücül bir duruşla ahlaki bir intihar.
Reklam
2
709
7,1bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42