1000Kitap Logosu

ISID

"Göç Sorunu"nu ulusal ve kişisel güvenlikle tanımlamak, ilk sorunu ikincisine tabi kılmak ve günün sonunda, (çok lafla olmasa bile, pratikte) birini diğerine indirgemek El-Kaide, IŞİD ve onların gelecekteki uzantıları ve takipçilerinin birbiriyle ilintili üç maksadına yardım ve yataklık ediyor.
1
160 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
İbrahim , çocukluk arkadaşı Hüseyin’in ölüm haberi üzerine Mardin’e gidiyor ve orada onunla ilgili çok çarpıcı şeyler öğreniyor . Ezidi kızı Meleknaz ile Mardinli Hüseyin’in hikayesinin peşine düşüyor . Kitap sayesinde Ezidilerle ilgili daha önce bilmediğim şeyler öğrendim aynı zamanda . İŞİD ‘in Ezidilere uyguladığı işkenceleri de öğreniyoruz ne yazık ki ..Hem bilgilendirme açısından hem dilinin akıcılığıyla severek okuduğum bir Livaneli kitabı oldu …
Huzursuzluk
8.2/10
· 69,1bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2
510 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
fedaileri kalesi alamut adlı şaheserin yazarı sıradan bir roman ve üsluptan öte bir kurgu barındırıyor. buradan türkçe'ye aktaran çevirmen ender nail'e ve koridor yayın evine de teşekkür etmek lazım. okuduğum en yalın ve akıcı kitaplardan biri. ayrıca o dönemi yansıtırken her ne kadar içinde kurgu barındırsada o kurgular fantastik boyutta değil de var olabilecek düzeyde. günümüzdeki cemaat yapılaşmalarının nasıl oluştuğunu bir ışid'li canlı bombanın beyninin nasıl yıkandığını dini insanın çıkarları için kullandığında nasıl tehlike bir silah olduğunu tüm yalın gerçeklik ile gözler önüne seriyor.
Fedailerin Kalesi Alamut
Okuyacaklarıma Ekle
4